Trwa ładowanie...
21 kwietnia 2010, 15:27

Wnuk Alberta Camusa z wizytą w Polsce

Wnuk Alberta Camusa z wizytą w PolsceŹródło: Inne
d2klf5w
d2klf5w

Wnuk autora Dżumy David Camus , którego debiutancka powieść Rycerze Królestwa właśnie ukazała się w Polsce, długo wzbraniał się przed pisaniem.

– Konfrontacja ze sławą dziadka okazała się dla mnie bardzo trudna – powiedział.

* David Camus urodził się w czerwcu 1970 roku w Grasse, w małym miasteczku na południu Francji. Studiował literaturę francuską na Sorbonie* i pracował dla francuskiej telewizji jako scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych. Pracuje też jako tłumacz. David Camus powiedział, że decyzja o publikacji książki była jedną z najtrudniejszych w jego życiu. Pisanie i chowanie do szuflady było - jak mówił - nałogiem, który wreszcie udało mu się pokonać.
– W mojej rodzinie obowiązuje pewne tabu dotyczące pisania. Pisałem właściwie od dzieciństwa, do szuflady trafiło pięć wcześniejszych powieści. W końcu jednak przełamałem się – powiedział Camus .

Powieść Rycerze królestwa wydana jako pierwszy tom trylogii zebrała we Francji dobre recenzje. Osadzona w realiach średniowiecza sensacyjna powieść nawiązuje klimatem i stylem do Imienia róży Umberto Eco, a także filmów przygodowych, jak „Indiana Jones” czy „Władca pierścieni”.

Autor opowiada o poszukiwaniu Świętego Krzyża, na którym został ukrzyżowany Chrystus i który zawsze towarzyszył chrześcijanom na polu bitwy. Relikwia ta, zagubiona podczas decydującej bitwy między muzułmanami a krzyżowcami (pod Hittin w 1187 roku), staje się pożądanym celem dla kilku konkurujących ze sobą grup. Są wśród nich rycerze maltańscy i templariusze wysłani przez papieża, jest dawny szpitalnik Morgennes - główny bohater opowieści Camusa .

Rycerzy Królestwa opublikowało wydawnictwo Videograf II.

* Patronat medialny nad książką objęła Wirtualna Polska.*

d2klf5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2klf5w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj