Trwa ładowanie...
d260rwo
19-09-2013 00:00

Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę

książka
Oceń jako pierwszy:
d260rwo
Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Zbiór przenikliwych spostrzeżeń autorstwa jednej z najbardziej wyrazistych artystek w Polsce. Hanna Bakuła nie boi się kontrowersyjnych tematów i w sposób dosadny pisze o relacjach damsko-męskich, seksualnych obyczajach Polaków, a także o rolach, jakie odgrywają oni w związkach i nie tylko.

O jakiej kobiecie w głębi duszy marzy każdy mężczyzna? I dlaczego jest to raczej „wyjący kudłacz” niż „inteligentna laska”? Jaka relacja naprawdę łączy dziadzię-dzidzię i wnuczkożonkę i czemu ta druga decyduje się na związek z tym pierwszym? Czym charakteryzuje się chłopobab, kobieta rzep lub zdziwieniec?

Hanna Bakuła stworzyła swój własny słownik i galerię barwnych postaci, które doskonale odzwierciedlają ludzkie przywary i niuanse damsko-męskich relacji. Choć znaczenie niektórych pojęć wskazuje sama ich nazwa, inne wymagają dodatkowego komentarza. Autorka każde z nich tłumaczy w charakterystyczny dla siebie ironiczny sposób z ogromną dozą humoru.

Hanna Bakuła na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna” i jej najnowsza książka doskonale wpasowuje się w wizerunek odważnej artystki. W swoich tekstach stawia zuchwałe pytania i podsuwa zaskakujące odpowiedzi. Przedstawia „katalog typów” zarówno męskich, jak i damskich, podpowiada, jakich sytuacji lepiej wystrzegać się w związku i w dowcipny, bezpośredni sposób komentuje łóżkowe nawyki i seksualne niedoskonałości kobiet i mężczyzn. Udziela śmiałych porad i zaskakuje przenikliwymi obserwacjami. Odważnie komentuje rzeczywistość i zjawiska, których znaczna część społeczeństwa woli nie zauważać. Przede wszystkim jednak, pod płaszczykiem żartobliwych, luźnych spostrzeżeń, przemyca wiele słodko-gorzkich i boleśnie prawdziwych refleksji dotyczących współczesnego świata i ludzi.

Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę
Numer ISBN

978-83-7778-672-7

Wymiary

130x200

Gatunek

Publicystyka i felietony

Oprawa

6

Liczba stron

250

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d260rwo
d260rwo
d260rwo