Trwa ładowanie...
dbyulev
12-12-2012 00:00

Wieloaspektowość mobbingu w stosunkach pracy

książka
Oceń jako pierwszy:
dbyulev
Wieloaspektowość mobbingu w stosunkach pracy
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Książka stanowi pewną próbę spojrzenia na zjawisko mobbingu w ujęciu wieloaspektowym (aspekty psychologiczny, społeczny, prawny) i jednocześnie prawnie-interdyscyplinarnym, przy wykorzystaniu nie tylko regulacji wynikających z prawa pracy, ale także prawa cywilnego i karnego.

Uznając rolę służebną regulacji prawnych, w części pierwszej publikacji zaprezentowano mobbing w świetle nauk pozaprawnych. Problematyka prawna mobbingu obejmująca zarówno wskazanie podstaw normatywnych dla jego kwalifikacji, jak i określenie różnych skutków prawnych tego patologicznego zachowania w miejscu pracy, stanowi treść drugiej części książki.

Ten zbiór wypowiedzi przedstawicieli różnych nauk z pewnością spotka się z żywym zainteresowaniem, pobudzi do refleksji, stanie się źródłem inspiracji dla dalszych badań, a także działań legislacyjnych w kierunku wzmocnienia ochrony podmiotów zagrożonych patologią w stosunkach pracy.

Wieloaspektowość mobbingu w stosunkach pracy
Numer ISBN

978-83-7561-174-8

Wymiary

165x235

Gatunek

Prawo

Oprawa

1

Liczba stron

260

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbyulev
dbyulev
dbyulev
dbyulev

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj