Trwa ładowanie...
d2qmjfn

Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji

książka
d2qmjfn
Oceń jako pierwszy:
Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji
Autorzy
978-83-01-14571-2_97765_F.jpg
Inne

Największy słownik ortograficzny PWN, obejmujący około 140 000 haseł!

Zawiera kilkanaście tysięcy nowych wyrazów, w tym najnowsze zapożyczenia (np. alterglobalista, cateringowy, energizer, deweloper, komunikator, login, hakerstwo, mażoretka, penthouse, serfować, spamer), słownictwo związane z najnowszą historią Polski i świata oraz szeroki wybor nazw własnych (rodzime i obce nazwy geograficzne, imiona postaci literackich, przydomki osób i krajów, nazwiska polityków, sportowców, aktorów, postaci popkultury, osób znanych z pierwszych stron gazet). Nie są wyjątkiem nazwiska osób żyjących, dzięki czemu słownik jest aktualny i użyteczny. Znalazły się tu również najczęściej używane wyrażenia i zwroty (polskie i zapożyczone) oraz powszechnie stosowane skróty.

Książka zawiera w pełni aktualne zasady pisowni i interpunkcji, m.in. dotyczące zaprzeczonych imiesłowów przymiotnikowych, oraz aneks z najnowszymi zmianami w ortografii. Dostęp do zasad pisowni jest teraz łatwiejszy dzięki większej liczbie odsyłaczy podanych przy hasłach.

Nowością słownika jest także wykaz wyrazów równobrzmiących, lecz różnie pisanych, np. chart i hart lub dowieść i dowieźć.

Oprócz informacji o pisowni (w tym o dzieleniu wyrazów w piśmie) słownik zawiera zakończenia form odmiany wyrazów, dzięki czemu może służyć nie tylko jako kompendium ortograficzne, lecz także fleksyjne.

d2qmjfn
Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji
Numer ISBN

978-83-01-14571-2

Wymiary

170x240

Gatunek

Językoznawstwo,Słowniki

Oprawa

6

Liczba stron

980

Podziel się opinią

Share
d2qmjfn
d2qmjfn
d2qmjfn
d2qmjfn