Trwa ładowanie...
d3oxva0
18-07-2012 00:00

Szkolny słownik tematyczny języka polskiego

książka
Oceń jako pierwszy:
d3oxva0
Szkolny słownik tematyczny języka polskiego
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Szkolny słownik tematyczny języka polskiego nie tylko dla uczniówto praktyczne i bogate kompendium wiedzy ogólnej, które w nowatorski sposób rejestruje wyrazy, ich określenia, połączenia oraz związki frazeologiczne z trzech najważniejszych kręgów tematycznych: czas, przestrzeń, człowiek.

Autorzy, doświadczeni i uznani dydaktycy języka polskiego, oprócz znaczeń słów i przykładów ich użycia, podają przysłowia, powiedzenia, cytaty związane z danym pojęciem, a poszczególne hasła ilustrują tytułami i frag-mentami różnorodnych tekstów: literackich, publicystycznych, filozoficznych i innych.

Publikacja ma charakter uniwersalny; łączy elementy słownika języka polskiego, synonimów, przysłów i frazeologicznego i może być doskonałą pomocą na lekcjach języka polskiego oraz w przygotowaniach do egzaminów z języka polskiego.

Zebrany tu materiał wzbogaci czynne słownictwo uczniów, a przystępny i czytelny sposób opracowania haseł oraz bogactwo informacji i odniesień zachęci do korzystania i poszukiwania właściwych wyrazów.

Szkolny słownik tematyczny języka polskiego
Numer ISBN

978-83-7672-108-8

Wymiary

165x245

Gatunek

Słowniki

Oprawa

6

Liczba stron

184

d3oxva0

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oxva0
d3oxva0
d3oxva0