Trwa ładowanie...
d3353zh

Wielki projekt

książka
d3353zh
Oceń jako pierwszy:
Wielki projekt
Tytuł oryginalny

The Grand Design

Rok wydania
Autorzy
wielki-projekt.jpg
"__wlasne

Kiedy i jak narodził się Wszechświat? Dlaczego tu jesteśmy? Dlaczego istnieje raczej coś, niż nic? Dlaczego prawa natury mają postać, która dopuszcza istnienie takich istot jak człowiek? Czy możliwe są odstępstwa od praw natury, zwane potocznie cudami? I wreszcie, czy „Wielki Projekt” naszego Wszechświata oznacza istnienie życzliwego Stwórcy, który wprawił wszystko w ruch, czy może nauka potrafi wyjaśnić to w inny sposób? Te najbardziej podstawowe pytania dotyczące powstania Wszechświata były niegdyś domeną filozofii, obecnie rozważają je wspólnie uczeni, filozofowie i teolodzy.

W "Wielkim projekcie" Hawking i Mlodinow wyjaśniają, że według teorii kwantowej kosmos nie ma tylko jednej historii; przeciwnie, wszystkie możliwe historie Wszechświata istnieją równocześnie. Brak jednoznacznie określonej przyszłości oznacza, że to nie historia tworzy nas, lecz to my stwarzamy historię, obserwując ją. Swoje istnienie zawdzięczamy kwantowym fluktuacjom w bardzo wczesnym Wszechświecie. Nasz Wszechświat jest jednym z wielu, które wyłoniły się spontanicznie i w których obowiązują różne prawa przyrody. Autorzy kończą swoje wywody fascynującym opisem M-teorii, łączącej istniejące teorie strun z supergrawitacją, która jest jedyną godną kandydatką na kompletną teorię wszystkiego. Bezskutecznie poszukiwał jej kiedyś Einstein.

d3353zh
Wielki projekt
Numer ISBN

978-83-7659-349-4

Wymiary

145x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia,Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia,Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia

Oprawa

6

Liczba stron

216

Inne wydania

Warszawa - 2015-02-07, Warszawa - 2011-12-02

Podziel się opinią

Share
d3353zh
d3353zh
d3353zh
d3353zh