Trwa ładowanie...
d16tec3
03-02-2015 00:00

Wielki projekt

książka
Oceń jako pierwszy:
d16tec3
Wielki projekt
Tytuł oryginalny

The Grand Design

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Kiedy i jak narodził się Wszechświat? Dlaczego tu jesteśmy? Dlaczego istnieje raczej coś, niż nic? Dlaczego prawa natury mają postać, która dopuszcza istnienie takich istot jak człowiek? Czy możliwe są odstępstwa od praw natury, zwane potocznie cudami? I wreszcie, czy „Wielki Projekt” naszego Wszechświata oznacza istnienie życzliwego Stwórcy, który wprawił wszystko w ruch, czy może nauka potrafi wyjaśnić to w inny sposób? Te najbardziej podstawowe pytania dotyczące powstania Wszechświata były niegdyś domeną filozofii, obecnie rozważają je wspólnie uczeni, filozofowie i teolodzy.

W "Wielkim projekcie" Hawking i Mlodinow wyjaśniają, że według teorii kwantowej kosmos nie ma tylko jednej historii; przeciwnie, wszystkie możliwe historie Wszechświata istnieją równocześnie. Brak jednoznacznie określonej przyszłości oznacza, że to nie historia tworzy nas, lecz to my stwarzamy historię, obserwując ją. Swoje istnienie zawdzięczamy kwantowym fluktuacjom w bardzo wczesnym Wszechświecie. Nasz Wszechświat jest jednym z wielu, które wyłoniły się spontanicznie i w których obowiązują różne prawa przyrody. Autorzy kończą swoje wywody fascynującym opisem M-teorii, łączącej istniejące teorie strun z supergrawitacją, która jest jedyną godną kandydatką na kompletną teorię wszystkiego. Bezskutecznie poszukiwał jej kiedyś Einstein.

Wielki projekt
Numer ISBN

978-83-7659-349-4

Wymiary

145x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia,Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia,Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia

Oprawa

6

Liczba stron

216

Inne wydania

Warszawa - 2015-02-07, Warszawa - 2011-12-02

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16tec3
d16tec3
d16tec3