Trwa ładowanie...
d47g7zo

"Wiedźmin". Wielki sukces Andrzeja Sapkowskiego w USA. Należy mu się jak mało komu

Nie tylko "Wiedźmin" Netfliksa robi szał za oceanem. Książka Andrzeja Sapkowskiego bije rekordy popularności, a pisarz depcze po piętach Stephenowi Kingowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wiedźmin". Wielki sukces Andrzeja Sapkowskiego w USA. Należy mu się jak mało komu
(East News)
d47g7zo

Kolejne świetne wieści zza oceanu. Na pewno pamiętacie, jak pisaliśmy, że po tygodniu od debiutu "Wiedźmina" na Netfliksie, książki Andrzeja Sapkowskiego zaczęły znikać z amerykańskich księgarń. A polski autor wskoczył na pierwsze miejsce listy najbardziej popularnych pisarzy internetowego sklepu Amazon.

ZOBACZ TEŻ: "Wiedźmin" Netfliksa: Jaskier z serialu naprawdę rozśmieszał Geralta!

Jednak na tym nie koniec. Zbiór opowiadań "Ostatnie życzenie", stanowiące wstęp do cyklu o wiedźminie Geralcie, zadebiutował właśnie na 4. miejscu bestsellerów prestiżowego zestawienia "The New York Timesa" w kategorii fikcja.

   Materiały prasowe

Andrzej Sapkowski znalazł się w doborowym towarzystwie – na miejscu 3. usadowił się Stephen King i jego "Instytut", na 2. John Grisham ze swoją najnowszą powieścią "The Guardians".

To ogromny sukces polskiego pisarza i produkcji, która sprawiła, że widzowie rzucili się na papierowy pierwowzór. Warto też przypomnieć, że "Wiedźmin" Netfliksa jest najchętniej oglądamy serialem 2019 r. Twórcy potwierdzili już drugi sezon – zdjęcia ruszają na wiosnę tego roku.

d47g7zo

Podziel się opinią

Share

d47g7zo

d47g7zo