Trwa ładowanie...
d3ak54l

Węzeł kolejowy Koluszki

książka
d3ak54l
Oceń jako pierwszy:
Węzeł kolejowy Koluszki
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Węzeł kolejowy Koluszki
Materiały prasowe

Wokół stacji kolejowej w Koluszkach narosło wiele mitów i anegdot. Wszyscy słyszeli o Balu na dworcu w Koluszkach, a złośliwi twierdzili, że to… największy łódzki dworzec. W popularnej prasie często popadano ze skrajności w skrajność: pisano „największy w Polsce”, bądź przeciwnie „wstrętna prowizoryczna stacyjka”. A jak było naprawdę?

Dlaczego powstała stacja w Koluszkach, jak rozwinęła się w duży węzeł kolejowy, w którym stykały się tory o europejskiej i rosyjskiej szerokości oraz czemu połowa tego węzła znalazła się w Słotwinach – o tym Czytelnik dowie się z książki Michała Jerczyńskiego Węzeł kolejowy Koluszki.

Na podstawie archiwalnych materiałów Autor prześledził rozwój ruchu kolejowego w koluszkowskim węźle i historię budowy kolejnych dworców oraz ich niezrealizowanych projektów. Ilustracje, w dużej części dotąd niepublikowane, ukazują w większości nieistniejące już dziś budynki stacyjne oraz następujące na przestrzeni lat przebudowy układów torowych w węźle.

Przed Koluszkami kolejne wyzwanie. Czy nowy dworzec zadziwi mieszkańców i podróżnych? Czy kolejowy węzeł zyska nowoczesne oblicze? Centralna Polska czeka na niego z niecierpliwością!

d3ak54l
Węzeł kolejowy Koluszki
Numer ISBN

978-83-7729-570-0

Wymiary

205x290

Oprawa

twarda

Liczba stron

212

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d3ak54l
d3ak54l
d3ak54l
d3ak54l
d3ak54l