Trwa ładowanie...
d1nbmm4
3 lutego 2020, 12:45

Polskie wytwórnie samolotów

książka
Oceń jako pierwszy:
d1nbmm4
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Karaś, Junak, Iskra, Bies, wreszcie i Orlik. Pasjonaci aeronautyki bez problemu rozpoznają w tych nazwach polskie samoloty. Lotnictwo przeszło długą drogę od pierwszych siermiężnych, drewnianych konstrukcji owiniętych bawełnianym płótnem po dzisiejsze nowoczesne modele półskorupowe.

Historia polskich wytwórni samolotów rozpoczyna się w 1909 roku, kiedy na Polu Mokotowskim powstało Warszawskie Towarzystwo Lotnicze Awiata. Stamtąd autor zabiera nas w podróż po całym kraju. Obok najbardziej znanych ośrodków polskiego przemysłu lotniczego – WSK PZL Świdnik i Mielec, Centralne Studium Samolotów w Warszawie – w książce poznajemy też historię awiacji w Poznaniu, Lublinie, Łodzi czy Białej Podlaskiej.

Opowieść o polskim lotnictwie to jednak nie tylko fabryki i kolejne produkowane przez nie modele samolotów, ale przede wszystkim ludzie, których pasja pozwoliła najpierw na rozwój, a następnie na odbudowanie zniszczonego przez dwie wojny światowe przemysłu. Oblatywacze, inżynierowie, miłośnicy awiacji są nie mniejszym bohaterem tej książki niż maszyny.

Polskie wytwórnie samolotów
Numer ISBN

978-83-7729-315-7

Wymiary

205x290

Oprawa

twarda

Liczba stron

200

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj