Trwa ładowanie...
d2xcnf7

Werwolf na Górnym Śląsku

książka
Oceń jako pierwszy:
d2xcnf7
Werwolf na Górnym Śląsku
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Opowieści o dywersyjno-sabotażowych operacjach niemieckiego podziemia na terenie Polski przez dekady sukcesywnie obrastały tajemnicą. Dziesiątki artykułów oraz liczne opracowania utrwaliły ostatecznie bardzo mroczny obraz tajnych akcji Werwolfu. Jednym z terenów, na którym miał on aktywnie działać, był Górny Śląsk...

Czy rzeczywiście tak było? A może prawdziwa historia opisująca tamte czasy i wydarzenia przez blisko siedemdziesiąt lat spoczywała zapomniana w zakurzonych archiwach i czekała na swojego odkrywcę?

Maciej Bartków postanowił wyjaśnić tę zagadkę. Efektem jego kilkuletniego śledztwa jest książka Werwolf na Górnym Śląsku. Publikacja ta to pod każdym względem praca pionierska i przełomowa. Autor oparł się wyłącznie na materiałach źródłowych. Szeroka kwerenda, którą przeprowadził m.in. w archiwach IPN, doprowadziła do odnalezienia setek nieznanych dotąd dokumentów. Informacje w nich zawarte są szokujące i sprawiają, że – jak autor zaznaczył we wstępie – „dotychczasową wiedzę na temat działalności Werwolfu na Górnym Śląsku możemy wyrzucić do kosza!”.

Werwolf na Górnym Śląsku
Numer ISBN

978-83-60762-48-6

Wymiary

175x224

Gatunek

Historia Polski,Historia powszechna

Oprawa

6

Liczba stron

704

d2xcnf7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xcnf7
d2xcnf7
d2xcnf7