Trwa ładowanie...
d1nbmm4
3 marca 2015, 00:00

Tajny poligon III Rzeszy

książka
Oceń jako pierwszy:
d1nbmm4
Tajny poligon III Rzeszy
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

W czasie II wojny światowej Łeba stała się świadkiem niemieckich prac nad tajną bronią. Gdy wiosną 1945 roku wkroczyli do niej Rosjanie, byli zaskoczeni istnieniem zakamuflowanej placówki doświadczalnej.

Pozostałości poligonu penetrowali przez kilka miesięcy. To, czego nie mogli wywieźć do ZSRR, wysadzili w powietrze. Jakiś czas później Armia Czerwona wprowadziła do uzbrojenia broń zadziwiająco podobną do tej testowanej w Łebie. Równocześnie w obiegu pojawiła się nieprawdziwa informacja, jakoby na terenie ukrytej w lesie bazy Niemcy testowali rakiety V-2. Taka też wersja wydarzeń przez ponad pół wieku zniekształcała prawdziwą historię realizowanych w Łebie badań nad Wunderwaffe.

Nad czym niemieccy uczeni w takiej tajemnicy pracowali na łebskim poligonie? Jaką rolę w ewakuacji planów tajnej broni odegrał dr Hans Kammler? Czy sekrety nadmorskich eksperymentów poznali również Amerykanie? Te i inne wojenne tajemnice Łeby stara się wyjaśnić Lech Kotarski.

Tajny poligon III Rzeszy
Numer ISBN

978-83-60762-55-4

Wymiary

145x202

Gatunek

Historia Polski,Historia powszechna

Oprawa

1

Liczba stron

272

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj