Trwa ładowanie...
d2ve72e
10-01-2015 00:00

Wczoraj, dziś, jutro. Moje życie

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ve72e
Wczoraj, dziś, jutro. Moje życie
Tytuł oryginalny

Yesterday, Today, Tomorrow: My Life

Rok wydania
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Wieść o pierwszym Ocarze dotarła do niej, gdy przygotowywała pomidorowy sos. W wieku 72 lat wzięła udział w sesji dla kultowego kalendarza Pirelli. Z miłości do mężczyzny zgodziła się na bigamię, odrzucając oświadczyny Carry Granta. Sophia Loren — ostatnia wielka ikona kina.

Naprawdę nazywa się Sofia Scicolone. Przyszła na świat 20 września 1934 roku w Rzymie na specjalnym szpitalnym oddziale dla samotnych matek. Dzieciństwo, naznaczone nędzą, wojną i głodem, spędziła w prowincjonalnym miasteczku pod Neapolem, by następnie wyruszyć w filmową podróż życia.

Wczoraj, dziś, jutro to historia wychudzonej dziewczynki z nieślubnego związku, która stała się symbolem seksu. Opowieść o drodze od epizodycznej roli w ekranizacji Sienkiewiczowskiego Quo vadis po nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za całokształt twórczości. Wypełnione anegdotami wspomnienia aktorki żyjącej w błysku fleszy, współpracującej z największymi artystami dziesiątej muzy, jak Vittorio De Sica, John Wayne, Anthony Quinn czy Marlon Brando. Autobiografia Sophii Loren to spełniona baśń o Kopciuszku i rzetelna historia złotego okresu kinematografii w jednym.

„Gdy myślę o swoim życiu i karierze, czasami sama się dziwię, że to wszystko zdarzyło się naprawdę. Może pewnego ranka zbudzę się i zrozumiem, że to był tylko sen. Oczywiście, nie zawsze było łatwo. Bywało trudno, bywało wspaniale, niczego nie żałuję”. Sophia Loren

Wczoraj, dziś, jutro. Moje życie
Numer ISBN

978-83-08-05498-7

Wymiary

145x210

Gatunek

Biografie i autobiografie,Kultura i sztuka

Oprawa

6

Liczba stron

312

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ve72e
d2ve72e
d2ve72e