Trwa ładowanie...
d2rjomi
10-04-2015 00:00

Kłocz. Autobiografia. Rozmawiają Artur Sporniak i Jan Strzałka

książka
Oceń jako pierwszy:
d2rjomi
Kłocz. Autobiografia. Rozmawiają Artur Sporniak i Jan Strzałka
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

O. Jan Andrzej Kłoczowski, dominikanin, historyk sztuki, filozof i teolog oraz legendarny duszpasterz opowiada o swojej niezwykle ciekawej biografii. Dzieje rodziny ojca Kłoczowskiego pieczętującej się herbem Rawicz dają pretekst do opowieści o szlacheckich, patriotycznych i ziemiańsko-inteligenckich tradycjach, które kultywowane były przez kolejne pokolenia. Z prawdziwym talentem gawędziarskim opowiada o swoich przodkach, wśród których nie brakowało osób o wyrazistych charakterach i niebanalnych biografiach.

Ojciec Kłoczowski opowiada też historię swojego powołania kapłańskiego, mówi o mistrzach i teologiczno-filozoficznych zainteresowaniach, o swojej działalności duszpasterskiej w dominikańskiej Beczce i środowisku opozycjonistów w latach dokonującej się transformacji ustrojowej.

Książka utrzymana jest w formie wywiadu rzeki, z ojcem Kłoczowskim rozmawiają Artur Sporniak i Jan Strzałka, autorzy znani ze znakomitych książkowych rozmów z o. Joachimem Badenim. Bezpośredni przyjacielski klimat rozmowy sprzyja wyznaniom osobistym o. Kłoczowskiego o odchodzeniu rodziców, śmierci brata, o pokonaniu poważnej choroby.

Kłocz. Autobiografia. Rozmawiają Artur Sporniak i Jan Strzałka
Numer ISBN

978-83-08-05494-9

Wymiary

145x205

Gatunek

Biografie i autobiografie,Religia i religioznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

320

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rjomi
d2rjomi
d2rjomi
d2rjomi