Trwa ładowanie...
d2jjh0b

Warkocz Królewny Wisły

książka
d2jjh0b
Oceń jako pierwszy:
Warkocz Królewny Wisły
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Warkocz Królewny Wisły
Materiały prasowe

Warkocz Królewny Wisły to tekst, który od pierwszego wydania w 1999 roku zyskał sobie sławę jednej z najpiękniejszych polskich legend.

Wzruszająca historia królewny Wisełki doczekała się inscenizacji plenerowej i wielu przedstawień w teatrzykach szkolnych. Opowieść o dzielnej królewnie i pochodzeniu rzeki Wisły weszła także do stałego repertuaru Studia Małych Form Teatralych Art-Re z Krakowa.

Tym razem przedstawiamy naszym najmłodszym Czytelnikom Warkocz Królewny Wisły w dłuższej wersji, w której królewnie Wisełce towarzyszy dwóch przyjaciół: orlik i ryś. Nowe, piękne ilustracje są dziełem Włodzimierza Kisiela.

O Autorze

Marta Juza-Jakubowska urodziła się i wychowała w Polsce, na Sądecczyźnie. Wzrastała w atmosferze ludowych baśni oraz małego teatrzyku szkolnego prowadzonego przez jej mamę, poetkę i nauczycielkę. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, a następnie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Mieszka w Kanadzie. W wolnych chwilach i dla rozrywki pisze romanse oraz wiersze, bajki, powieści i legendy dla dzieci. Jej najbardziej znane utwory to: Warkocz królewny Wisły, Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie, Krakowianka o modrych oczach, Królewski rzeźbiarz i Kalina córka czarownicy.

d2jjh0b
Warkocz Królewny Wisły
Numer ISBN

978-83-64299-53-7

Wymiary

245x175

Oprawa

miękka

Liczba stron

32

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d2jjh0b
d2jjh0b
d2jjh0b
d2jjh0b
d2jjh0b