Trwa ładowanie...

"W świetle księżyca": Miłość chodzi własnym ścieżkami

Mól książkowy i miłośniczka kryminałów Birdie Lindberg ma osiemnaście lat i naprawdę wybujałą wyobraźnię. Wychowana przez surowych dziadków ucieka w świat fantazji, w którym gra dzielnego detektywa – każdy nieznajomy jest podejrzany. Jednak w realu Birdie pozwala sobie na chwilę zapomnienia z… obcym chłopakiem! A potem chce zapaść się pod ziemię…
Share
"Światlo księżyca" to nowa książka Jenn Bennett
"Światlo księżyca" to nowa książka Jenn BennettŹródło: Materiały prasowe
d20q4tj

Jenn Bennett to autorka bestsellerowej powieści obyczajowej dla młodzieży "Z głową w gwiazdach”, która w tym roku ukazała się nakładem Wydawnictwa IUVI.

Birdie pragnie zapomnieć o zbyt bliskim spotkaniu z nieznajomym. Gdy w wakacje podejmuje pracę jako recepcjonistka w hotelu, okazuje się, że ten obcy chłopak nie jest już taki obcy…

Dziewczyna ma nadzieję, że z introwertycznej marzycielki przemieni się w odważną zdobywczynię świata, a sympatyczny Daniel zgłosi się na ochotnika, by zostać jej przewodnikiem. Chłopak pracuje na tej samej nocnej zmianie co Birdie i każdego ranka wysiaduje na nabrzeżu przy jej ulubionej knajpce. Daniel podziela również jej apetyt na intrygę – natknął się nawet na prawdziwą sensację: słynny, zachowujący anonimowość autor bestsellerów – nigdy wcześniej niewidywany publicznie – potajemnie spotyka się z kimś w ich hotelu.

d20q4tj

Zobacz też: Harry Potter i Percy Jackson już byli, czas na Sophie Foster!

Aby wyśledzić, co ukrywa pisarz, Birdie musi wyjść ze swojej skorupy… odkrywając, że najbardziej zawikłanym rebusem ze wszystkich mogą być jej uczucia do nieuchwytnej zagadki, jaką jest Daniel.

"Światło księżyca” to opowieść o dojrzewaniu bez rodziców, pierwszej miłości i inicjacji seksualnej, wzbogacona wciągającym wątkiem detektywistycznym. Książka wzrusza, opisuje życie w sposób bezkompromisowy, ale i czuły, dzięki czemu każdy, kto czyta "Światło księżyca”, może odnaleźć odniesienia do własnego życia. Błyskotliwe i żywe dialogi, jak i konstrukcja psychologiczna bohaterów prezentują najwyższy poziom – nastolatki ich pokochają także za to, że tak łatwo się z nimi zidentyfikować. Styl narracji i prowadzenie fabuły zadowoli jednak nawet czytelników znacznie starszych niż sama bohaterka.

O autorce:
Jenn Bennett to uznana artystka plastyczka, która odnalazła się w pisaniu. Urodzona w Niemczech, wiele podróżowała i mieszkała w Europie, USA i na Dalekim Wschodzie. Wierzy, że rebelia to niedoceniona forma sztuki – wywołała więcej demonów, niż zjedliście gorących posiłków, a powieści, które piszą, są takie, jak kawa, którą pija: mocne i bez cukru. Obecnie mieszka niedaleko Atlanty z mężem kinowym geekiem i dwoma bardzo groźnymi mopsami.

d20q4tj

Podziel się opinią

Share
d20q4tj
d20q4tj