Trwa ładowanie...
dfdi7sp
08-05-2015 00:00

W powojennej Polsce

książka
Oceń jako pierwszy:
dfdi7sp
W powojennej Polsce
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

W powojennej Polsce to opowieść o życiu codziennym w niezwykłym okresie historii naszego kraju, jakim były pierwsze lata po zakończeniu drugiej wojny światowej.

Pomimo wielkich zniszczeń, bolesnych zmian ustrojowych, jakie nastąpiły wraz z dostaniem się Polski pod bezpośredni wpływ ZSRR, radość z końca wojny była powszechna. Naród polski, choć stopniowo przegrywał walkę o polityczną niezależność, przejawiał niezwykłą wolę życia, pragnienie normalności, zdumiewającą przedsiębiorczość.

Zanim nastąpiło całkowite zapadnięcie „żelaznej kurtyny”, pełne umocnienie niechcianej przez większość społeczeństwa władzy ludowej, można było obserwować w Warszawie, a także w innych miastach, fenomenalne zjawisko odradzania się życia w ruinach. Rozkwitał handel, rzemiosło, wyrastały jak grzyby po deszczu kawiarnie i jadłodajnie. Do kraju wracali rodacy z różnych zakątków świata, odnajdywały się rodziny. O tych latach opowiada popularny serial Czas honoru. Książka przedstawia znakomity opis życia codziennego, przepleciony fragmentami wspomnień, dzienników, listów i artykułów prasowych z tamtego okresu

W powojennej Polsce
Numer ISBN

978-83-7705-823-7

Wymiary

155x235

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

304

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdi7sp
dfdi7sp
dfdi7sp