Trwa ładowanie...
d2ijagv
03-02-2011 00:00

W pewien wrześniowy poranek

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ijagv
W pewien wrześniowy poranek
Tytuł oryginalny

One Tuesday Morning

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Rankiem 11 września, w 2001, dwaj mężczyźni spotykają się w zadymionej klatce schodowej World Trade Center. Jednym jest Eric Michaels, zapracowany menedżer finansowy z Los Angeles, przeważnie zajęty wspinaniem się na kolejne szczeble drabiny korporacyjnej, kosztem żony i dorastającego syna. Ten drugi to Jake Bryan, nowojorski strażak oddany żonie i córce. W środku kryzysu Eric upada na schody, a Jake śpieszy, by mu pomóc. Dwaj mężczyźni chwilowo nieruchomieją, oszołomieni niezwykłym podobieństwem między sobą.

Później, kiedy już budynek leży w gruzach, Eric budzi się pod wozem strażackim. Jest poparzony i zakrwawiony, a jego ubranie w strzępach. Dowódca strażaków śpieszy w jego stronę, myśląc że rozpoznaje swojego przyjaciela Jake. Zanim żona Jake’a przybędzie do szpitala, lekarze obandażują twarz Erica i zdiagnozują utratę pamięci.

W następnych miesiącach Eric walczy o relację z żoną i córką, których nie pamięta. Tymczasem na drugim wybrzeżu jego rozpaczająca prawdziwa żona znajduje pocieszenie u brata Erica, singla, który od zawsze ją adorował. Emocjonalne napięcie narasta, kiedy Eric zaczyna mieć niepokojące sny i przebłyski pamięci, a żona Jake’a – coraz więcej pytań.

Jedynym sposobem, żeby Eric znalazł swoją drogę, jest podążanie za miłością wyjątkowej kobiety i śladami mężczyzny, którego już nie ma.

W pewien wrześniowy poranek
Numer ISBN

978-83-60293-94-2

Wymiary

130x200

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

504

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ijagv
d2ijagv
d2ijagv
d2ijagv