Trwa ładowanie...
d30cf9i
16-05-2016 00:00

W mojej francuskiej kuchni. Opowieść o tradycji i miłości do domowych posiłków

książka
Oceń jako pierwszy:
d30cf9i
W mojej francuskiej kuchni. Opowieść o tradycji i miłości do domowych posiłków
Tytuł oryginalny

In a French Kitchen: Tales and Traditions of Everyday Home Cooking in France

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Miedziane rondle wiszą nad kuchnią, tymianek i rozmaryn rozsiewają swój zapach w ogrodzie, a boulangerie jest otwarta każdego dnia w tygodniu. I jak tu nie kochać francuskiej prowincji i francuskiego jedzenia?

Dwadzieścia lat temu Amerykanka Susan Loomis dała się temu uwieść i zamieszkała wraz z rodziną w niewielkiej miejscowości Louviers w Normandii. Opowiadając o swoich sąsiadach i przyjaciołach, ich tradycjach i zwyczajach, odziedziczonych po przodkach i pięknie kultywowanych przez młode pokolenia, Susan ukazuje wyjątkowość francuskiego posiłku, który w 2010 roku trafił na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, opowiada o wrodzonej Francuzom sztuce doboru najlepszych składników na obiad czy kolację, fenomenie sałaty w codziennym menu, bezgranicznej miłości do sera i wina, o czystej, a nie grzesznej (!), przyjemności, jaką daje zjedzenie deseru, doskonałości francuskiego pieczywa i niemarnowaniu resztek, niezbędnym wyposażeniu francuskiej kuchni, a także niewzruszonym sentymencie do smaków dzieciństwa.

Uzupełnieniem tej pełnej ciepła opowieści o francuskim stylu życia w aspekcie kulinarnym są objaśnienia 12 podstawowych technik gotowania i pieczenia oraz kilkadziesiąt prostych a smakowitych przepisów na francuskie dania zaczerpniętych prosto od sąsiadów. Spróbujcie tylko pot-au-feu według przepisu miejscowego rzeźnika, albo czekoladowo-malinowej tarty Baptiste’a Bourdona, dostawcy warzyw na lokalny targ. I nie krępujcie się poprosić o dokładkę!

W mojej francuskiej kuchni. Opowieść o tradycji i miłości do domowych posiłków
Numer ISBN

978-83-08-06149-7

Wymiary

145x205

Gatunek

Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

3

Liczba stron

312

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30cf9i
d30cf9i
d30cf9i