Trwa ładowanie...
d22t9w7

Vademecum terapeuty poznawczego

książka
Oceń jako pierwszy:
d22t9w7
Vademecum terapeuty poznawczego
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Na bezprecedensową popularność terapii poznawczo-behawioralnej złożyło się kilka czynników, spośród których należy wymienić: zorientowanie na cel, skuteczność, przystępność metod leczenia oraz krótkoterminowość. Inną jej zaletą jest jasna struktura sesji terapeutycznych, przejrzystość procedur i wymóg sprawdzalności. Podkreślanie udziału pacjenta w procesie terapeutycznym ‒ począwszy od sformułowania problemu, a skończywszy na wyborze metod i technik ‒ jest wyrazem jego emancypacji oraz poczucia współodpowiedzialności za proces leczenia.

Ze Wstępu

Vademecum terapeuty poznawczego jest praktycznym poradnikiem przystępnie przedstawiającym główne założenia i zasady działania terapii poznawczej. Może służyć jako repetytorium dla początkujących terapeutów poznawczych, a dla studentów psychologii lub terapeutów innych kierunków jako wprowadzenie w teorię i praktykę tej formy leczenia.
Oprócz rozważań teoretycznych Czytelnik znajdzie zwięzły opis pracy terapeuty ‒ od zgłoszenia się pacjenta na terapię aż do zakończenia leczenia. Autor omawia również takie tematy jak współpraca terapeutyczna, zagadnienia etyczne czy problem tajemnicy zawodowej. Liczne komentarze i przykłady zaczerpnięte z praktyki klinicznej mogą się okazać pożyteczne nie tylko dla początkujących terapeutów poznawczych.
Jacek Kubitsky jest absolwentem uniwersytetów w Sztokholmie i Uppsali. Odbył także czteroletnią specjalizację w Norweskim Instytucie Psychoanalitycznym w Oslo, gdzie uzyskał dyplom psychoanalityka (IPA). Przez 40 lat pracował w szpitalach i przychodniach psychiatrycznych Sztokholmu. Po przejściu na emeryturę pracuje jako prywatnie praktykujący psychoterapeuta. Autor m.in. Vademecum psychoterapeuty, Vademecum terapeuty rodzinnego, Psychologii migracji i Dziennika skandynawskiego.

Vademecum terapeuty poznawczego
Numer ISBN

978-83-233-3775-1

Wymiary

155x230

Oprawa

miękka

Liczba stron

240

Język

polski

d22t9w7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22t9w7
d22t9w7
d22t9w7
d22t9w7