Trwa ładowanie...
dcer8q4
03-02-2020 17:09

Regulacja emocji w psychoterapii. Podręcznik praktyka

książka
Oceń jako pierwszy:
dcer8q4
Regulacja emocji w psychoterapii. Podręcznik praktyka
Tytuł oryginalny

Emotion regulation in psychotherapy

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Praktyczna i przystępna książka stanowiąca użyteczne narzędzie dla terapeutów, dzięki któremu będą mogli skuteczniej pomagać pacjentom w radzeniu sobie z unikanymi lub budzącymi lęk przeżyciami emocjonalnymi. Autorzy przedstawiają wiele metod interwencji, takich jak modyfikacja schematów, zarządzanie stresem, rozwijanie akceptacji, uważności i współczucia wobec siebie czy restrukturyzacja poznawcza, oraz podpowiadają, w jaki sposób wybrać te najlepsze. W książce znajdujemy pytania, które warto zadać pacjentom, konkretne przykłady interwencji, sugestie odnoszące się do pracy osobistej, dialogi ilustrujące poszczególne zagadnienia oraz wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów.
Autorzy dokonali rzeczy niezwykłej. Swobodnie łącząc liczne metody psychoterapeutyczne z ostatniego stulecia i podstawową wiedzę naukową, opracowali ujęcie transdiagnostyczne przydatne dla terapeutów wszystkich dyscyplin. Książka zawiera obszerny wybór zasad, dzięki którym pomożemy pacjentom zrozumieć własne emocje, zmierzyć się z nimi oraz wykorzystać je do budowania pełnego współczucia i celowego życia zamiast pogrążania się w zaklętej spirali ograniczających nawyków unikania i zwalczania uczuć. Cieszy mnie ten holistyczny, a jednocześnie pragmatyczny zwrot w rozwoju interwencji w zakresie zdrowia psychicznego.

Dr Warren Mansell ,School of Psychological Sciences, University of Manchester

Dr Robert L. Leahy jest dyrektorem American Institute for Cognitive Therapy i profesorem psychologii w Instytucie Psychiatrii w Weill Cornell Medical College w Nowym Jorku.
Dr Dennis Tirch jest członkiem zarządu i dyrektorem działu Clinical Services w American Institute for Cognitive Therapy oraz założycielem i dyrektorem The Center for Mindfulness and Compassion Focused CBT.
Dr Lisa A. Napolitano jest założycielką i dyrektorką CBT/DBT Associates w Nowym Jorku i adiunktem w Instytucie Psychiatrii w New York University School of Medicine.

Regulacja emocji w psychoterapii. Podręcznik praktyka
Numer ISBN

978-83-233-3661-7

Wymiary

170x235

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

408

Język

polski

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcer8q4
dcer8q4
dcer8q4
dcer8q4