Trwa ładowanie...
d3b5eyt
18-08-2021 13:00

Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata

książka
Oceń jako pierwszy:
d3b5eyt
Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata
Tytuł oryginalny

THE CHAMPION’S MIND

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Co w świecie sportu odróżnia kilku najlepszych od całej rzeszy pozostałych zawodników? Mentalność. Znaczenie psychiki zostało kiedyś znakomicie podsumowane przez legendę koszykówki Kareema Abdula-Jabbara: „Twój umysł jest tym, co sprawia, że wszystko inne działa”. A wybitny tenisista Novak Djokovic dodaje: „[Pomiędzy] setką najlepszych graczy nie ma dużej różnicy fizycznej... Decyduje psychiczna zdolność radzenia sobie z presją, do grania na najwyższym poziomie w odpowiednich momentach”.

Oczywiście większość z nas nie zarabia na życie uprawianiem sportu i nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich. Ale każdy sportowiec może wypracować taką samą mentalność. Każdy z nas jest w stanie osiągnąć najwyższy poziom w grze w życie, docierając do maksimum własnych możliwości. Możemy walczyć o to, by być najlepszą wersją samych siebie. A kiedy na naszej drodze pojawią się przeciwności losu, każdy z nas może zachować się jak „zawodowiec”. I wypracować taką determinację, silną wolę i mentalność, które będą pchały nas do przodu. Naprawdę każdy człowiek może zacząć stosować mistrzowskie podejście.

W książce Umysł mistrza psycholog sportowy dr Jim Afremow przedstawia metody treningowe, które stosuje w pracy z olimpijczykami, mistrzami świata oraz wieloma zawodowymi sportowcami:

- jak wejść w „strefę”

- jak rozwijać się w zespole i jednocześnie zachować pokorę

- jak robić postępy w danej dyscyplinie sportu i utrzymać doskonałą formę przez długi czas

- jak dopasować skuteczną rutynę przedstartową do własnych potrzeb, aby przezwyciężyć wszelkie przeciwności pojawiające się podczas startu

Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata
Numer ISBN

978-83-7579-834-0

Wymiary

152x227

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

288

Język

polski

d3b5eyt

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b5eyt
d3b5eyt
d3b5eyt
d3b5eyt