Trwa ładowanie...
d1vzcyb
15 kwietnia 2010, 00:00

Tożsamość człowieka a teoria mikrogenetyczna

książka
Oceń jako pierwszy:
d1vzcyb
Tożsamość człowieka a teoria mikrogenetyczna
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Dzięki nowej książce autorstwa Prof. Marii Pąchalskiej i Prof. Bożeny Grochmal-Bach pt. Tożsamość człowieka a teoria mikrogenetyczna otwiera się całkiem nowy rozdział w badaniach nad umysłem i mózgiem ludzkim, nad istotą osobowości i jej podkładami neurologicznymi oraz nad poczuciem tożsamości człowieka.

W znanej literaturze neuropsychologicznej zupełnie brak jest pozycji poświęconych organicznym pokładom osobowości i tożsamości. Choć w literaturze psychologicznej i psychoanalitycznej tematyka ta stanowi jeden z głównych tematów zainteresowania, jednak w literaturze kazuistycznej poświęconej pacjentom z uszkodzeniem mózgu panuje dość dziwne milczenie w tych sprawach, pomimo w pełni zadowalających dowodów na to, że organiczne uszkodzenie mózgu rzeczywiście powoduje zmiany osobowości, a nawet poczucia tożsamości. Takie objawy występują u tych pacjentów o wiele częściej, niż się do tej pory uważało.

(Z Przedmowy)

Tożsamość człowieka a teoria mikrogenetyczna
Numer ISBN

83-7318-453-8

Wymiary

155x230

Gatunek

Psychologia

Oprawa

1

Liczba stron

408

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj