Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
książki
Artykuł Sponsorowany
18-07-2022 09:07

Top 10 książek dla dzieci

Czytanie pozwala nie tylko zagospodarować wolny czas. To przede wszystkim szansa na naukę nowych słów, faktów, kolorów czy kształtów. Każda opowieść rozwija wyobraźnię małego czytelnika lub słuchacza. To także sposób na budowanie silnej więzi między dzieckiem a rodzicem. Poznaj top 10 książek dla dzieci, do których warto wracać.

Artykuł sponsorowany
 Źródło: materiały partnera
d387ves
d387ves

Najchętniej czytane książki dla dzieci – bajkowe klimaty

Książki dla dzieci to wspaniały pomysł na prezent urodzinowy, imieninowy czy świąteczny. Warto wybierać pozycje z dużą ilością kolorowych ilustracji oraz tekstem, który nie tylko będzie uczyć, ale także bawić. Nawet jeśli maluch nie umie jeszcze czytać, ciekawe zdjęcia oraz obrazki sprawią, że będzie miał ochotę wracać do lektury, aby szlifować swoje umiejętności. Jeśli szukasz mądrych książek dla dzieci, które będą odpowiadać aktualnym zainteresowaniom malucha, wybierz historyjki oparte na postaciach z ulubionych bajek. Świnka Peppa czy Psi Patrol wcale nie muszą być kojarzone wyłącznie z ekranem telewizora, czy komputera.

Wydania, które powinny się znaleźć w top 10 książek dla dzieci:

  • "O urodzinach Peppy, Świnka Peppa opowieści na dobranoc",
  • "Świnka Peppa poznaje sztukę. Magiczne obrazki",
  • "Książeczka Psi Patrol. Układanka - Kolorowanka. Dzielna drużyna",
  • "Psi Patrol. Szukam i mam. Pieski na tropie kształtów".

Dlaczego są to najchętniej czytane książki dla dzieci? Ponieważ mają duże, zachęcające ilustracje oraz ciekawe historyjki, które nie tylko uczą, ale również wywołują uśmiech na twarzy malucha.

Sprawdź, które pozycje mogłyby się jeszcze znaleźć w top 10 książek dla dzieci: https://www.51015kids.eu/dziecko/ksiazki

d387ves

Mądre książki dla dzieci – nauka przez zabawę

Szukasz sposobu na to, aby Twój pociecha albo maluch bliskiej Ci osoby mógł szybko się rozwijać bez uczucia przymusu? Wśród najchętniej czytanych książek dla dzieci jest między innymi seria Pucio, która pozwala nie tylko na uruchomienie kreatywnego myślenia. W zależności od typu wydania można wspólnie ćwiczyć wymowę i tworzyć zdania, poznawać wyrazy oraz przedmioty czy nowe gesty lub dźwięki. Duże, barwne obrazki sprawią, że dziecko będzie mogło rozwijać swoje umiejętności, ucząc się na zasadzie skojarzeń.

Przykłady mądrych książek dla dzieci:

  • "Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem"
  • "Co robi Pucio?"
  • "Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania"

W życiu każdego dziecka chodzi przede wszystkim o śmiech oraz zabawę! Ciekawe książeczki pozwolą na zagospodarowanie czasu bez względu na porę dnia.

Edukacyjne książki dla dzieci – zwierzęta i przyroda rządzą!

Przyzwyczajanie dziecka do czytania już od najmłodszych lat sprawi, że w późniejszych latach z większą chęcią sięgnie po lektury. Spowoduje również, że nauka będzie od razu kojarzona z podręcznikiem, a nie niekończącą się encyklopedią online, w której nie brakuje błędów. Od czego jednak zacząć, aby maluch nie poczuł się przytłoczony? Sięgnięcie po opowieści przybliżające świat zwierząt, wydaje się najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Część top 10 książek dla dzieci:

  • "Animalium",
  • "Dinozaurium",
  • "Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata".

Dzięki takim książkom dla dzieci będziecie mogli nie tylko uczyć się dźwięków, ale także nowych wyrazów czy historii bardziej lub mniej dzikiej zwierzyny.

Artykuł sponsorowany
d387ves
d387ves