Trwa ładowanie...
d4knf3g
21-01-2013 00:00

Tomek Wilmowski 3. Tomek na wojennej ścieżce

książka
Oceń jako pierwszy:
d4knf3g
Tomek Wilmowski 3. Tomek na wojennej ścieżce
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Tomek zaledwie od tygodnia przebywał w Nowym Meksyku. Tutaj, według zapewnień ojca, powinien całkowicie odzyskać siły, nadwątlone po stratowaniu przez rozjuszonego nosorożca afrykańskiego podczas ostatniej wyprawy łowieckiej w Ugandzie. Kilkumiesięczny wypoczynek w Anglii pozwolił mu już zapomnieć o ciężkiej chorobie i gdy nadarzyła się okazja do wyjazdu na daleki Dziki Zachód, skwapliwie przyjął propozycję ojca.

Miał ku temu dwa powody. Po pierwsze, poznana wcześniej w niezwykłych okolicznościach w Australii młodsza od niego Sally, udając się obecnie do szkoły w Anglii, zatrzymała się po drodze na dłuższy wypoczynek u swego stryjka zamieszkałego w Nowym Meksyku. Tomek miał spędzić z nią wakacje w nadzwyczaj zdrowych warunkach klimatycznych, a potem wspólnie odbyć powrotną drogę do Anglii.

Po drugie - Tomek, jego ojciec oraz ich dwaj przyjaciele, Smuga i bosman Nowicki, wciąż trudnili się łowieniem dzikich zwierząt dla wielkiego przedsiębiorstwa Hagenbecka, dostarczającego do ogrodów zoologicznych i cyrków różne okazy fauny świata. Hagenbeck cenił odważnych Polaków, poniewaź zawsze bez wahania podejmowali się trudnych zadań.

Tomek Wilmowski 3. Tomek na wojennej ścieżce
Numer ISBN

83-7200-714-4

Wymiary

155x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Przygodowe,Dziecięce i młodzieżowe,Powieści i opowiadania,Przygodowe,Dziecięce i młodzieżowe,Powieści i opowiadania,Przygodowe,Dziecięce i młodzieżowe

Oprawa

6

Liczba stron

252

Inne wydania

Warszawa - 2012-10-18, Warszawa - 2004-06-24

d4knf3g

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4knf3g
d4knf3g
d4knf3g