Tomasz Kozłowski
Tomasz Kozłowski pasjonuje się wpływem mediów na człowieka oraz kulturą konsumpcyjną, którą szeroko bada i obiektywnie opisuje kulturę ery pop. Nie ogląda reality show. Napisał trzy książki, nieustannie publikuje artykuły.
Tomasz Kozłowski – życiorys
Tomasz Kozłowski jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Karierę zawodową zaczynał jako dziennikarz oraz redaktor w jednej z akademickich rozgłośni radiowych. Kolejno był analitykiem i ekspertem z zakresu motoryzacji, sportu, a także branży komunikacyjnej w Press-Service Monitoring Mediów. Aktualnie Tomasz Kozłowski pracuje w Poznaniu jako adiunkt w Katedrze Edukacji i Nowych Mediów w Collegium Da Vinci, prowadzi zajęcia ze studentami, bada, eksperymentuje. Ponadto jest redaktorem naczelnym czasopisma ”Slow”, pisze bloga, zajmuje się także prowadzeniem szkoleń dla większych klientów z kilku wybranych obszarów. To m.in. kultura organizacyjna, skuteczne negocjacje, strategie radzenia sobie ze stresem oraz komunikacja w biznesie czy potencjał srebrnej generacji. Aktywnie drąży potrzebę reorganizacji rodzimego szkolnictwa, popularyzuje zmiany oraz współtworzy dosyć nowatorskie kierunki kształcenia w Polsce.
Prywatnie Tomasz Kozłowski jest optymistą, lubi dobrą muzykę, piwo, kuchnię. Kocha góry, bieganie, poznawanie nowych ludzi, pasjonuje go jego praca. Ma kotkę, a nie odmawia sobie okazji do marudzenia.
Tomasz Kozłowski – książki oraz pisma
Tomasz Kozłowski ma na koncie kilka książek (jedną, napisaną w zarówno naukowym, jak i dowcipnym tonie, wydał razem z Tomaszem Szlendakiem; inną natomiast autor wydał we współpracy z Moderator Wydawnictwo) oraz całkiem sporo artykułów naukowych. Łącznie z felietonami, esejami, analizami i raportami jest autorem już przeszło 200 publikacji, których liczba nieustannie rośnie. Kozłowski ma doświadczenie w publikacjach m.in. na łamach ”Charakterów”, ”Gazety Wyborczej”, ”Madame”, ”Dyrektora Szkoły”, ”Przed Szkołą” czy ”Odry”. Zainteresowanie zawodowe Tomasza Kozłowskiego skupiają się oczywiście na socjologii, także edukacji i mediów, ale również na psychologii ewolucyjnej oraz pozytywnej, na antropologii kultury i kulturowych aspektach dzieciństwa i ludzkiego wychowania.
Bibliografia |
Podziel się opinią
Komentarze