Trwa ładowanie...
d9ywi1d
22-09-2023 16:20

Tom Lake

książka
Oceń jako pierwszy:
d9ywi1d
Tom Lake
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

NOWA POWIEŚĆ AUTORKI BESTSELLEROWEGO DOMU HOLENDRÓW
Wiosną 2020 roku trzy córki Lary wracają do rodzinnego sadu w północnym Michigan. Podczas długich, letnich dni, spędzonych wśród czereśniowych drzew, błagają matkę, aby opowiedziała im historię swojej młodości i romansu ze słynnym aktorem Peterem Dukiem.
Co wydarzyło się w teatrze Tom Lake i czy faktycznie był to najszczęśliwszy czas w życiu Lary?
Gdy kobieta wyjawia sekrety swojej młodości, jej córki przyglądają się własnemu życiu i są zmuszone do przemyślenia wszystkiego, co wydawało się, że wiedzą o rodzicach. Okazuje się, że utracone szanse i niespełnione marzenia mogą czasem przełożyć się na naprawdę piękne życie.
*
Tom Lake to opowieść o ulotnej i trwałej miłości – młodzieńczej, małżeńskiej i matczynej. Ann Patchett po raz kolejny tka narrację ze wspomnień i zdarzeń, a nad jej czereśniowym sadem unosi się dyskretny duch Czechowa. Autorka tworzy historię doceniającą okruchy codzienności i pokazuje, że w świecie, który znalazł się na krawędzi, wciąż jest wiele piękna.
To proza, którą można się delektować.
„Tom Lake opowiada o miłości w każdej jej formie. Ale jest także o śmierci i ulotności oraz o tym, że życie przemija tak cholernie szybko. Jest to swego rodzaju elegia, ale także obietnica, że magia będzie istnieć bez względu na wszystko”. – „Los Angeles Review of Books”
„Patchett jest w szczycie swojego pisarstwa” – „Publishers Weekly”
„Tom Lake to być może najlepsza jak dotąd powieść Patchett, która zawierapogłębioną refleksją na temat relacji między teatrem a życiem, romansem a realizmem”.– „The Boston Globe”
„To błyskotliwe przypomnienie o trwałości miłości i szczęścia w zepsutym świecie”. – Oprah Daily
„Odurzająca podróż w przeszłość z subtelnie opowiedzianą historią, która jednocześnie nieustannie sprawia, że tracimy grunt pod nogami”. – Literary Hub
„Patchett prowadzi nas do prawdy, która bardziej przypomina życie niż literaturę”. – „The Guardian”

Tom Lake
Numer ISBN

978-83-240-9648-0

Wymiary

155x235

Oprawa

twarda

Liczba stron

336

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ywi1d
d9ywi1d
d9ywi1d
d9ywi1d