Trwa ładowanie...
d3902h6

Teoretyczne i empiryczne podstawy samowychowania

książka
Oceń jako pierwszy:
d3902h6
Teoretyczne i empiryczne podstawy samowychowania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Inspiracją do napisania tej pracy był interesujący Autora od początku jego pracy naukowej problem samowychowania jako kategorii pedagogicznej, która wciąż jest traktowana marginalnie. Autor zwrócił uwagę na to, że ta problematyka nie doczekała się tak w naszym kraju jak i poza jego granicami należytego opracowania.

Pierwsza część niniejszej pracy jest poświęcona ekonstrukcji logicznej definicji samowychowania, jakie sformułowali na użytek własnych badań empirycznych zarówno polscy, jak i zagraniczni naukowcy. Dorobek empiryczny nauk społecznych w odniesieniu do tego zagadnienia obejmuje prace, które były podejmowane w różnym okresie czasu, miejscu i przez różnych autorów.

Autor zwrócił uwagę na bariery i trudności, które utrudniają nadawanie sensu empirycznego, a co za tym idzie i możliwości badania, samowychowania. Interesowało go zatem to, jakie czynniki zdeterminowały w konkretnych badaniach określony sposób operacjonalizacji pojęcia samowychowanie oraz jakie były przyjęte przez autorów założenia teoretyczne.

Teoretyczne i empiryczne podstawy samowychowania
Numer ISBN

978-83-7587-249-1

Wymiary

162x242

Gatunek

Metodyka,Psychologia

Oprawa

6

Liczba stron

220

d3902h6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3902h6
d3902h6
d3902h6