Trwa ładowanie...
d2d96f6
15-04-2010 00:00

Ten okrutny wiek cz.2

książka
Oceń jako pierwszy:
d2d96f6
Ten okrutny wiek cz.2
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

SENSACJE XX WIEKU
Największe tajemnice XX wieku:
1. Jak umierali szefowie radzieckiej tajnej policji politycznej: Dzierżyński, Mienżynski, Jagoda, Jeżow, Beria? Ci ludzie, którzy decydowali o życiu milionów obywateli, odchodzili z tego świata w sposób gwałtowny. Być może trafiali do strasznego Laboratorium X w więzieniu na Łubiance, o którym wiemy bardzo niewiele.
2. Czy "Kim" Philby, uważany za najlepszego radzieckiego agenta w Wielkiej Brytanii, był nim rzeczywiście? Wiele nie wyjaśnionych dotąd faktów zdaje się wskazywać, że kierował nim brytyjski wywiad i wykorzystał w akcji, która zadecydowała o losach Polski. Było to w 1939 roku, gdy słaba Wielka Brytania mogła uratować się przed niemiecką agresją, kierując Wehrmacht na wschód Europy.
3. Dlaczego zginął Reinhard Heydrich? Był jedynym hitlerowskim dostojnikiem, na którego zamach zorganizowały brytyjskie tajne służby. Zazwyczaj unikały takich działań w obawie przed masowymi represjami wobec ludności cywilnej. Po zamachu na Heydricha Niemcy wymordowali co najmniej 3 tysiące Czechów. Dlaczego rząd brytyjski zaakceptował tak wysoką cenę?
4. Kim był człowiek, znany jako Rudolf Hess, który w roku 1987 popełnił samobójstwo w więzieniu w Spandau? Prawdziwy Hess, zastępca Hitlera, musiałby mieć bliznę na klatce piersiowej. Nie miał jej 93-letni starzec, odbywający karę więzienia za zbrodnie wojenne. To jedna z wielu tajemnic sprawy Rudolfa Hessa.

Gdy wszystkie te tajemnice zostaną wyjaśnione, może się okazać, że historię trzeba pisać od początku...

341 s., Warszawa 1996

Ten okrutny wiek cz.2
Oprawa

1

Liczba stron

341

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d96f6
d2d96f6
d2d96f6
d2d96f6
d2d96f6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj