Trwa ładowanie...
d19glh1
23-06-2021 12:00

Tapiceruj! Jak stare graty przemienić w piękne meble

książka
5.0
(4 głosy)
Oceń:
d19glh1
Tapiceruj! Jak stare graty przemienić w piękne meble
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Tapicerowanie jest prostsze, niż myślisz!

Chcesz przywrócić blask staremu fotelowi i dać mu drugą młodość, ale boisz się, że to mission impossible? Tapicerować może każdy. Wystarczą zapał, trochę cierpliwości i garść bezcennych porad prawdziwego mistrza.

Alek Kądziela pokaże ci, jak własnoręcznie odnowić nawet największy rupieć, zrealizować swoje pomysły i niczego nie zepsuć. Podpowie, od czego zacząć, jak wybrać wyściółki i tkaniny, ogarnąć maszynę do szycia i zrobić piękne narożniki. Zainspiruje do wykonania własnych tapicerowanych mebli – oryginalnych poduszek czy parawanu, które nadadzą charakteru twojemu wnętrzu.

21 autorskich projektów krok po kroku

Tapicerowanie stylowych klasyków, m.in. chierowskiego 366, klubowego, „liska”, serduszka i zgrabnej AGI

Tutoriale i przekazywane z pokolenia na pokolenie tapicerskie patenty, które poprowadzą cię przez tajniki rzemiosła

Aleksander Kądziela od dziecka robił u ojca guziki na akord i marzył, by mieć pracownię tapicerską jak tata. Prowadzi pierwszą w Polsce szkołę tapicerstwa artystycznego i oblegane warsztaty pod hasłem #tapicerwakcji. Przez jego pracownię przewinęło się kilka tysięcy osób, które przekonały się, że tapicerowanie jest proste i daje ogromną frajdę!

„Mój ojciec prowadził mały zakład stolarsko-tapicerski. To właśnie u niego stawiałem pierwsze kroki, wykonywałem guziki tapicerskie na starej guzikarce, za które dostawałem pierwsze pieniądze. Pracuję na niej do dziś. Od wielu lat prowadzę pracownię mebli oraz Akademię Rzemiosła AKdesign, w której jestem szkoleniowcem. »Tapicer w AKcji« to moje flagowe warsztaty dla pasjonatów i fanów DIY. Każdy z uczestników przynosi ze sobą mały, stary mebel, a wychodzi z odrestaurowanym, niepowtarzalnym egzemplarzem” (fragment wstępu)

„Alek to prawdziwy mistrz o ogromnej wiedzy, pasji i charyzmie, którymi chętnie się dzieli. Dwa dni pracy pod jego okiem to fantastycznie i efektywnie spędzony czas”. Wiola Kozłowska (opinia o warsztatach)

„Alek to mistrz świata! Kontaktowy, wspaniały człowiek z doświadczeniem i PASJĄ, która sprawia, że można by godzinami obserwować go przy pracy i słuchać”. (Dominika Rokita, opinia o warsztatach)

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tapiceruj! Jak stare graty przemienić w piękne meble
Numer ISBN

978-83-240-7267-5

Wymiary

169x232

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

368

Język

polski

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19glh1
d19glh1
d19glh1
d19glh1