Trwa ładowanie...
d1vxpxg
d1vxpxg

Tajemnica Oscara Pistoriusa

książka
Oceń jako pierwszy:
Tajemnica Oscara Pistoriusa
Tytuł oryginalny

Chase Your Shadow: The Trials of Oscar Pistorius

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
978-83-240-2695-1.jpg
"__wlasne

Wieczór przed Dniem Św. Walentego. Reeva Steenkamp pisze kartkę do swojego chłopaka: „Dziś jest dobry dzień, by powiedzieć, że Cię kocham”. Dziewczyna nie może wiedzieć, że nie będzie już miała okazji, by mu ją wręczyć.

W nocy sąsiadka Oscara Pistoriusa słyszy krzyki. Na miejscu zjawia się policja i znajduje znanego sportowca, trzymającego w ramionach zakrwawioną Reevę. Dziewczyna po chwili umiera. Pistorius zabił ją ze swojej broni. Był przekonany, że strzela do włamywacza.

Pomyłka okazała się tragiczna.

Pytanie jednak, czy rzeczywiście taka wersja zdarzeń jest prawdziwa.
On – uznany sportowiec, który jako pierwszy niepełnosprawny ścigał się na Olimpiadzie ze zdrowymi zawodnikami. Ona – wschodząca gwiazda modelingu. Byli najgorętszą parą showbiznesu w RPA, rozpoznawalną na całym świecie. Co zaszło feralnej nocy? Dlaczego romans dwójki młodych ludzi sukcesu zakończył się tak tragicznie?

Książka Johna Carlina, specjalisty w tematyce RPA, autora cenionej biografii Nelsona Mandeli, jest pełną napięcia opowieścią o życiu znanego biegacza i bulwersującej sprawie zabójstwa, które zaważyło na jego karierze i wizerunku. To także opowieść o realiach RPA, kraju, w którym przemoc wciąż towarzyszy codzienności, co w całej sprawie odegrało istotną rolę.

Tajemnica Oscara Pistoriusa
Numer ISBN

978-83-240-2695-1

Wymiary

145x205

Gatunek

Literatura faktu

Oprawa

1

Liczba stron

432

Podziel się opinią

Share
d1vxpxg
d1vxpxg
d1vxpxg
d1vxpxg