Trwa ładowanie...
d2dbk4j
05-07-2022 11:01

Ta kobieta. Biografia Wallis Simpson [wznowienie 2022]

książka
Oceń jako pierwszy:
d2dbk4j
Ta kobieta. Biografia Wallis Simpson [wznowienie 2022]
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

KIM BYŁA KOBIETA, DLA KTÓREJ KRÓL EDWARD VIII ZREZYGNOWAŁ Z TRONU?
Poznali się na przyjęciu. Czterdziestoletni książę Edward przyszedł na nie ze swoją kochanką. Wallis Simpson znalazła się tam przypadkiem. Ta szczupła brunetka o niewyparzonym języku jako jedyna wprost mówiła to, co myśli, nie zasłaniając się przy tym dworską etykietą. Na nieszczęście przyszłego króla i całej Wielkiej Brytanii była mężatką i – o zgrozo – Amerykanką.
W życie Edwarda wniosła powiew świeżości i energię, której nie znały przywiązana do tradycji brytyjska monarchia i ród Windsorów.
Królowa nie mówiła o niej inaczej niż „ta kobieta”. Król nie chciał widzieć jej na swoim dworze i nalegał, by syn zerwał z nią wszelkie kontakty. Książę tymczasem zabierał ją w zagraniczne podróże i obsypywał najdroższą biżuterią.
Oskarżana o bycie czarownicą, kobietą lekkich obyczajów, a nawet nazistowskim szpiegiem. Czy naprawdę kochała Edwarda, czy była pionkiem w politycznej intrydze?
CO TAKIEGO MIAŁA W SOBIE „TA KOBIETA”, ŻE PRZYGOTOWYWANY OD DNIA NARODZIN DO BYCIA KRÓLEM EDWARD WYRZEKŁ SIĘ SWOJEGO PRZEZNACZENIA?
Anne Sebba na podstawie wywiadów, dotąd nieznanych listów i niepublikowanych materiałów, a nawet prywatnych notatek króla Jerzego VI przybliża biografię Wallis Simpson i przedstawia kulisy największego skandalu obyczajowego XX wieku.

LEKTURA OBOWIĄZKOWA DLA FANÓW SERIALU THE CROWN

Ta kobieta. Biografia Wallis Simpson [wznowienie 2022]
Numer ISBN

978-83-240-8655-9

Wymiary

155x220

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

446

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dbk4j
d2dbk4j
d2dbk4j
d2dbk4j