Trwa ładowanie...
d309tpk
03-02-2020 16:16

Sztuka nowoczesna. Od Moneta do Picassa

książka
Oceń jako pierwszy:
d309tpk
Sztuka nowoczesna. Od Moneta do Picassa
Tytuł oryginalny

Origins of modern Art. Masterworks of Modernism, from Monet and Van Gogh to Kandinsky, Delaunay & Klee

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W połowie XIX w. nastąpiły doniosłe zmiany w sztuce. Reakcje twórców na dotychczasowe jej formy oraz dopiero co nakreślone perspektywy nawarstwiały się i doprowadziły do powstania nowych kierunków, czemu towarzyszył również ogromny postęp w muzyce, literaturze i nauce. Także zmiany wprowadzone w tradycyjnych technikach miały wpływ na malarstwo, odsuwając klasyczne idee w głęboki cień. Artyści niestrudzenie poszukiwali „nowego”. Zapierająca dech w piersiach, plastyczna podróż, jaką jest ta książka, pozwala poznać liczne inspiracje i wzorce, dzięki którym powstały przełomowe nurty w sztuce.

Potężna, często kontrowersyjna, radykalna natura sztuki nowoczesnej intryguje i fascynuje. Schyłek burżuazji, coraz donośniejszy głos klasy pracującej, pierwsza wojna światowa i inne wydarzenia o skali międzynarodowej nadały nowy impuls twórczości. Książka skupia się na przejściu od wczesnych eksperymentów ze światłem, kolorem i treścią obrazu do śmiałej sztuki abstrakcyjnej, która spopularyzowała się w pierwszej połowie XX w.

Omówione przez autorkę poszukiwania początków sztuki współczesnej uwzględniają takie style, jak impresjonizm, ekspresjonizm, fowizm, suprematyzm, dadaizm i inne; prezentowane są żywe, przedstawiające morze płótna Turnera, prace Cézanne’a, wczesna kubistyczna twórczość Braque’a i Picassa.

Era zmian, niezliczone eksperymenty sztuki nowoczesnej zostały efektownie uchwycone w tej pięknie ilustrowanej publikacji. Różnorodne ścieżki, jakie artyści obrali, aby dać wyraz blaskom nowoczesnego życia, były niekiedy sensacyjne, a ich ogromne bogactwo do dzisiaj wywiera głębokie wrażenie.

Sztuka nowoczesna. Od Moneta do Picassa
Numer ISBN

978-83-213-5021-9

Wymiary

260x260

Oprawa

twarda z obwolutą

Liczba stron

192

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d309tpk
d309tpk
d309tpk