Trwa ładowanie...
d41jwtk
11-05-2020 14:00

Sześć niemożliwych rzeczy. Kwanty ukojenia i tajemnice subatomowego świata

książka
Oceń jako pierwszy:
d41jwtk
Sześć niemożliwych rzeczy. Kwanty ukojenia i tajemnice subatomowego świata
Tytuł oryginalny

SIX IMPOSSIBLE THINGS

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Fizyka kwantowa jest dziwna. Reguły świata kwantowego, według których działa świat na poziomie atomów i cząstek subatomowych, nie są tymi samymi regułami, które obowiązują w dobrze znanym nam świecie codziennych doświadczeń - regułami, które kojarzymy ze zdrowym rozsądkiem.
Reguły kwantowe mówią nam, że kot może być jednocześnie żywy i martwy, a cząstka materii może być równocześnie w dwóch różnych miejscach. I ku wielkiej rozpaczy wielu fizyków, nie wspominając o zwykłych śmiertelnikach, nikt nie jest w stanie podać zdroworozsądkowego wyjaśnienia, jak to się dzieje.
Gdzie szukać ukojenia, gdy rozum zawodzi?
Ukojenia szuka się przede wszystkim w różnych interpretacjach mechaniki kwantowej. Każda z nich jest czymś w rodzaju quantum of solace, kwantu ukojenia - sposobu na to, by kwantowa rzeczywistość stała się dla nas zrozumiała. W swojej książce, John Gribbin przedstawia ich pół tuzina.
Oto sześć możliwych wyjaśnień, dlaczego fizyka kwantowa jest taka dziwna.

John Gribbin, absolwent astrofizyki na Uniwersytecie w Cambridge, to jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy popularnonaukowych, autor bestsellerów, m.in. "Skąd się wziął kot Schrödingera", "Prawda ostateczna" i szeregu innych książek opowiadających w prosty sposób o kosmologii czy mechanice kwantowej. Słynie ze zdolności prostego wyjaśniania złożonych zagadnień. Twierdzi, że w twórczości pisarskiej stawia sobie za cel dzielenie się z czytelnikami swoim zachwytem nad osobliwościami Wszechświata.

Sześć niemożliwych rzeczy. Kwanty ukojenia i tajemnice subatomowego świata
Numer ISBN

978-83-8169-283-0

Wymiary

135x206

Oprawa

twarda

Liczba stron

120

Język

polski

d41jwtk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41jwtk
d41jwtk
d41jwtk
d41jwtk