Trwa ładowanie...
d15ujr1
16-02-2016 00:00

Szczurynki. Szczurzy żywot w opowiastkach i obrazkach

książka
Oceń jako pierwszy:
d15ujr1
Szczurynki. Szczurzy żywot w opowiastkach i obrazkach
Tytuł oryginalny

Крысявки

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

„Szczurynki” to kolejna na naszym rynku powieść Olgi Gromyko, bestsellerowej autorki takich powieści jak „Wierni wrogowie”, „Rok szczura” czy cykl o wiedźmie Wolsze Rednej. Tym razem to opowieść inna od dotychczas wydanych u nas pozycji, niemniej jednak ukazująca wyjątkowy talent literacki autorki. „Szczurynki” to niezwykle zabawna, ale przy tym mądra życiowo historia o tym, jak zmienia się życie człowieka, kiedy do jego domu wprowadzi się szczur. A nawet kilka szczurów...

„Czasami pisarze muszą robić dziwne rzeczy. Na przykład łazić po piwnicy z zapalniczką (sprawdzając, na ile wystarczy i co za jej pomocą można zobaczyć), studiować grzyby jadalne z atlasem w ręku lub czytać śmiertelnie nudne podręczniki do fizyki. Albo hodować szczura, żeby jak najbardziej prawdopodobnie opisać jego zwyczaje”.

W taki to sposób do domu Olgi Gromyko trafił szczur, ochrzczony imieniem Falk. Miał to być tylko jeden, jedyny, malutki szczurek, kupiony jako materiał badawczy do tworzonej właśnie powieści. A potem… Zaszczurzyło się w domu pani Olgi błyskawicznie, kiedy jedna po drugiej zaczęły w rodzinie pojawiać się ogoniaste damy. Ryska, Vesta, Fudżi… Każda z własnym, indywidualnym charakterem, obyczajami i gustami. Na podstawie obserwacji szczurzego towarzystwa powstała następnie książeczka pt. „Szczurynki” zawierająca przezabawne anegdoty z życia zwierzątek, dramatyczne opowieści o ich przygodach w domu, na wystawach i nawet na planie filmowym(!), jak również konkretne porady praktyczne dla początkujących hodowców (aczkolwiek bez moralizatorstwa).

Szczur to nie zabawka i nie mebel – szczur to osoba! Dodatkowym atutem „Szczurynek” są prześliczne, dowcipne ilustracje wykonane przez Marinę Misiurę, dzięki czemu jest to znakomita lektura dla czytelników w każdym wieku.

Szczurynki. Szczurzy żywot w opowiastkach i obrazkach
Numer ISBN

978-83-61386-60-5

Wymiary

130x180

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

252

d15ujr1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ujr1
d15ujr1
d15ujr1
d15ujr1