Trwa ładowanie...
d31lvkh
10-04-2011 00:00

Synowie fortuny

książka
Oceń jako pierwszy:
d31lvkh
Synowie fortuny
Tytuł oryginalny

Sons of Fortune

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Pod koniec lat czterdziestych XX wieku w Hartford, w stanie Connecticut, bracia bliźniacy zostają rozdzieleni zaraz po urodzeniu. Fletcherowi Davenportowi przypada los syna milionera, natomiast jego brat, Nat Cartwrigght, dorasta w mniej sprzyjających warunkach jako syn nauczycielki i agenta ubezpieczeniowego.

Bracia nie wiedzą o sobie nawzajem; Nat odznacza się jako bohater wojenny w Wietnamie, potem kończy przerwane studia i zostaje wybitnym finansistą i bankowcem. Fletcher robi błyskotliwą karierę prawniczą i zostaje senatorem.

Nat i Fletcher zakochują się w tej samej dziewczynie, ale nawet wtedy los nie pozwala im się spotkać. Podążają dalej własnymi drogami, aż wreszcie jeden musi bronić drugiego w sądzie przed niesłusznym oskarżeniem o morderstwo.

Jednak ostateczna konfrontacja następuje dopiero wtedy, gdy obaj rywalizują o urząd gubernatora. Bracia rozdzieleni kaprysem losu zostają w końcu połączeni wyrokiem przeznaczenia.

Podobnie jak inne najpopularniejsze bestsellery Jeffreya Archera Synowie fortuny to zarówno kronika narodu w ważnym dla niego czasie, jak i opowieść o dwóch nietuzinkowych bohaterach i o tym, jak odkrywają prawdę o sobie.

Opowieść doskonale skonstruowana, tchnąca prawdą i jak zwykle u Archera stanowiąca wierny, bogaty i wielobarwny portret czasu.

Synowie fortuny
Numer ISBN

83-7337-482-5

Wymiary

145x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

448

Inne wydania

Poznań - 2011-04-28

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31lvkh
d31lvkh
d31lvkh