Trwa ładowanie...
d20wumt
28-03-2022 15:00

Światło w fotografii. Magia i nauka

książka
Oceń jako pierwszy:
d20wumt
Światło w fotografii. Magia i nauka
Tytuł oryginalny

Light Science & Magic: An Introduction to Photographic Lighting

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Najnowsze wydanie światowego bestsellera. Ponad 24 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce.
Oświetlenie fotograficzne to temat, który zawsze będzie aktualny, bez względu na to, jaki postęp poczyni technologia. Każdy fotograf – nawet jeśli używa najbardziej zaawansowanego technicznie sprzętu – wciąż musi dobrze przemyśleć sposób oświetlenia i w twórczy sposób wykorzystać światło naturalne albo sztuczne, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Opanowanie tej istotnej umiejętności może radykalnie i szybko poprawić wygląd tworzonych obrazów, a także zwiększyć wydajność pracy.
Książka Światło w fotografii zawiera dużo wiadomości na temat charakteru i fizyki światła, a także liczne przykłady i metody zastosowania tej wiedzy, zdjęcia, schematy i szczegółowe instrukcje. Publikacja ta przeznaczona jest dla fotografów na różnym poziomie zaawansowania. Dostarcza bezcennych informacji o tym, jak oświetlić najtrudniejsze do uwiecznienia tematy – np. różnego rodzaju powierzchnie, metal, szkło, płyny, kontrastowe sceny (czarne przedmioty na czarnym i białe na białym tle) oraz portrety.
W nowym wydaniu znaleźć można:
• rozszerzone rozdziały dotyczące wykonywania portretów i wyboru sprzętu oświetleniowego,
• rozdziały omawiające sprzęt niezbędny do pracy zarówno w plenerze, jak i w studiu,
• zaktualizowany dodatek będący wykazem wiarygodnych dostawców sprzętu fotograficznego,
• ponad 100 nowych zdjęć i dodatkowych informacji umieszczonych na marginesach,
• zaktualizowane informacje o nowych głowicach błyskowych, panelach diodowych i lampach fluorescencyjnych.
Style oświetlania ewoluują, ale nauka o świetle pozostaje zawsze taka sama. Fotografowie rozumiejący podstawowe zasady dotyczące fizyki światła (bez konieczności ukończenia studiów z tego zakresu) mogą stosować tę wiedzę bez względu na preferowaną stylistykę i charakter robionych zdjęć.


Powiedzenie „Kto nie ma w głowie – ten ma w Photoshopie” trafnie określa dzisiejsze rozumienie fotografii. Światło w fotografi i przypomina jednak o tym, że to warsztat jest podstawą każdej profesji. Zdjęcia można robić nawet pudełkiem z dziurką, niepotrzebne są miliardy pikseli, skomplikowana elektronika czy układy optyczne warte tyle, co dobry samochód. Ale żadna fotografia nie powstanie bez udziału światła. Dla wielu fotografów ta książka stanie się praktycznym podręcznikiem pomocnym w świadomej pracy z najważniejszym narzędziem, jakim jest właśnie światło.
Wacław Wantuch

Światło w fotografii. Magia i nauka
Numer ISBN

978-83-7579-850-0

Wymiary

165x238

Oprawa

miękka

Liczba stron

400

Język

polski

d20wumt

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20wumt
d20wumt
d20wumt
d20wumt