Trwa ładowanie...
da43kmf

św. Wojciech Wydawnictwo

Wydawnictwo Świętego Wojciecha jest jedną z najstarszych oficyn wydawniczych w Polsce. Powstało 17 grudnia 1897 roku, wchodzi w skład Drukarni i Księgarni Świętego Wojciecha Sp. z o. o., której właścicielem jest Archidiecezja Poznańska.

Wydawnictwo Świętego Wojciecha plasuje się w ścisłej czołówce wydawnictw katolickich w kraju. Nasz znak firmowy pojawia się przede wszystkim na podręcznikach do nauki religii, książkach metodycznych dla katechetów i duszpasterzy, modlitewnikach i tekstach Pisma Świętego, ale również coraz częściej na dziełach naukowych, słownikach, encyklopediach, poradnikach, literaturze pięknej zarówno autorów polskich, jak i obcych. Chcemy utrzymać różnorodność tematyczną i to na zróżnicowanym poziomie, aby trafić do każdego, by książki nasze spełniały oczekiwania, prowokowały do zastanowienia się nad sobą, pochylenia nad tym, co robimy. Tak jak przez dziesiątki lat chcemy być czuli na potrzeby czasu, potrzeby rynku. Obok wznowień z lat ubiegłych pozycji cieszących się stałym zainteresowaniem, ukazują się nowości, powstają serie wydawnicze.

Inicjatywy własne i autorów krajowych uzupełniane są interesującymi tytułami z licencji zagranicznych. Wydawnictwo podejmuje coraz liczniejsze koedycje z renomowanymi wydawcami w kraju i za granicą. Propozycje przekazania praw autorskich do naszych tytułów również dowodzą, iż wydawnictwo jest dobrze postrzegane na rynku. Cechuje nas pomysłowość i profesjonalizm w pracy wydawniczej, szczególna troska o poziom merytoryczny, naukowy, edytorski. Uczestniczymy w licznych imprezach wydawców. Chcemy mieć coraz większy wpływ na kształtowanie katolickiego środowiska wydawniczego i rozwijanie współpracy wydawców katolickich.

Szeroka oferta tytułowa przy zdecydowanej dominacji wydawnictw edukacyjnych, stabilność sprzedaży, pewny odbiorca, dobra dystrybucji decydują o dobrej kondycji firmy, stwarzając podstawy do jej nieustannego rozwoju i wypełniania swej misji.

da43kmf
św. Wojciech Wydawnictwo
Rok powstania

1897

Adres

Pl. Wolności 1

Kod i miasto

Poznań

Numer telefonu

(0-61) 852 91 86

Numer faksu

(0-61) 852 37 46

Adres WWW strony internetowej

http://www.ksw.com.pl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da43kmf
da43kmf
da43kmf