Trwa ładowanie...
dg7ishv
26-10-2011 00:00

Josemaría Escrivá. Przekroczyć marzenia

książka
Oceń jako pierwszy:
dg7ishv
Josemaría Escrivá. Przekroczyć marzenia
Tytuł oryginalny

Soñad y os quedaréis cortos

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Relacja naocznego świadka opowiedziana ze swadą powieściopisarza – tak można streścić książkę Przekroczyć marzenia o życiu założyciela Opus Dei, świętego Josemaríi Escrivy.

Pedro Casciaro, jeden z pierwszych członków Opus Dei, z prostotą i humorem kreśli wspomnienie o latach spędzonych u boku jednej z najważniejszych osób w historii współczesnego Kościoła. Casciaro poznał Escrivę w początkach istnienia Dzieła Bożego, był u jego boku w dramatycznym czasie wojny domowej w Hiszpanii (1936-39) oraz w początkach międzynarodowego rozwoju Dzieła. Jego książka potwierdza zasadę, że najciekawsza jest prawda. Autor znakomicie wykorzystuje swoją świetną pamięć oraz poczucie humoru, co w połączeniu z nierzadko dramatycznymi wydarzeniami sprawia, iż książka jest niemal gotowym materiałem na porywający scenariusz filmu akcji.

Przekroczyć marzenia to książka o niegasnącym młodzieńczym zapale i wielkich sprawach, do których droga prowadzi przez wytrwałe wypełnianie codziennych obowiązków. To także opowieść o świętym, który swoim przykładem pokazał, jak mamy „namiętnie kochać świat" bez względu na okoliczności, z którymi przychodzi się nam zmierzyć.

Josemaría Escrivá. Przekroczyć marzenia
Numer ISBN

978-83-7516-389-6

Wymiary

150x225

Gatunek

Biografie i autobiografie,Religia i religioznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

220

dg7ishv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg7ishv
dg7ishv
dg7ishv