Trwa ładowanie...
d3f5ae4

superNOWA Niezależna Oficyna Wydawnicza

superNOWA - Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA powstała jesienią 1977. Drukowała zakazane przez komunistyczne władze arcydzieła światowej literatury. Nie stroniła od fantastyki. Jej nakładem ukazały się m.in. książki George'a Orwella, Kurta Vonneguta, Eugeniusza Zamiatina, Aleksandra Zinowiewa i Tadeusza Konwickiego, którego Mała apokalipsa weszła do kanonu lektur szkolnych. Jako pierwsi zajęliśmy się tematem skinowskiej subkultury w książce Ewy Wilk Krucjata łysogłowych, ukazaliśmy prawdziwe oblicza postkomunistycznych prominentów w Portretach w podczerwieni Jerzego Morawskiego i opublikowaliśmy wstrząsające reportaże o ludziach skazanych na karę śmierci - Czekając na kata.

Obecnie specjalizujemy się w wydawaniu najlepszych powieści i opowiadań polskich autorów science fiction i fantasy. Zaczęliśmy od Miecza przeznaczenia. Od 1992 roku wydaliśmy jedenaście książek Andrzeja Sapkowskiego, klasyka polskiej fantasy. U nas debiutowali tacy znani autorzy, jak Jacek Dukaj, Ewa Białołęcka, Artur Baniewicz. Pisali dla nas znani publicyści Marek Oramus i Rafał A. Ziemkiewicz oraz twórca Polskiego Zoo Marcin Wolski. Książki naszych autorów zdobywały prestiżowe nagrody, wiele zostało przetłumaczonych na rosyjski, czeski, litewski, słowacki, niemiecki, francuski, hiszpański. Wydawnictwo wielokrotnie było uznawane za najlepsze zarówno przez polskich, jak i zagranicznych czytelników. Dwukrotnie otrzymaliśmy nagrodę Euroconu dla najlepszego wydawcy.

Nie baliśmy się publikować książek kontrowersyjnych: satyry na elity polityczne III RP, Komusutry Aleksandra Olina, oraz najbardziej obrazoburczej powieści katolickiej Paradoks Leibniza.

Również skandalizująca okazała się pierwsza część tetralogii Uczeń czarnoksiężnika Witolda Jabłońskiego - po jej wydaniu autor został wyrzucony z pracy.

Jako wydawnictwo promujące polską fantastykę bierzemy czynny udział w życiu fandomu, wspieramy nagrodę imienia Janusza A. Zajdla i wznawiamy jego najsłynniejsze powieści.

Nasze hasło: Czytaj polską fantastykę zdobyło dużą popularność, a "biała seria" superNOWEJ zawsze jest utożsamiana z wysokim poziomem literackim.

d3f5ae4
superNOWA Niezależna Oficyna Wydawnicza
Rok powstania

1977

Adres

ul. Nowowiejska 10/12

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

(+48 22) 825 61 12

Numer faksu

(+48 22) 825 61 12

Adres WWW strony internetowej

http://www.supernowa.pl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f5ae4
d3f5ae4
d3f5ae4