Trwa ładowanie...
d1tmd3v
04-02-2020 17:05

Studia bezpieczeństwa

książka
Oceń jako pierwszy:
d1tmd3v
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Studia bezpieczeństwa to najobszerniejszy z dostępnych podręczników przedmiotu. Czytelnik znajdzie w nim szczegółowy przegląd najważniejszych ujęć teoretycznych badań bezpieczeństwa, najczęściej używanych pojęć i szczególnie ważnych zagadnień.

W części pierwszej są ukazane podstawowe podejścia teoretyczne tej dyscypliny – od realizmu po międzynarodową socjologię polityczną.

W części drugiej zostały przedstawione główne pojęcia, wokół których toczy się współczesna debata w tej dziedzinie – od dylematu bezpieczeństwa po terroryzm.

Część trzecia to przegląd instytucjonalnej architektury bezpieczeństwa w dzisiejszym świecie, analizowanej na poziomie międzynarodowym, regionalnym i globalnym.

W części czwartej przedmiotem badań są szczególnie istotne dziś wyzwania dla bezpieczeństwa globalnego – od handlu bronią po bezpieczeństwo energetyczne.

W części piątej tematem rozważań jest przyszłość zagadnień bezpieczeństwa.

Książka ta – interesująca i napisana przystępnym językiem – stanowi cenny materiał edukacyjny dla studentów.

Studia bezpieczeństwa
Numer ISBN

978-83-233-3329-6

Wymiary

170x240

Oprawa

miękka

Liczba stron

592

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tmd3v
d1tmd3v
d1tmd3v
d1tmd3v
d1tmd3v

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj