Trwa ładowanie...
dnq8iqx

Stapis Wydawnictwo

Wydawnictwo Stapis powstało w 1990 roku w celu wydania tylko jednej książki - z taryfą celną przywozową. Były to czasy strasznej posuchy, ciągłych zmian przepisów (te zresztą trwają w Polsce bez sensu do dziś i pewnie jeszcze będą) i stąd zadziwiający sukces tego przedsięwzięcia. Należało zatem iść za ciosem i zaczęły się ukazywać kolejne wydawnictwa, już nie tylko informacyjne i nie tylko komercyjne. Przede wszystkim kultowy w latach 90. Mój kalendarz - czasopismo dla dzieci i młodzieży.

Stapis od początku działa jako wydawnictwo i agencja reklamowa. Przez ten czas przerobił tysiące ton papieru na wszelkiego rodzaju druki dla bardzo wielu firm. Znanych i nieznanych, małych i wielkich. Niektóre - nawet te największe - już nie funkcjonują, ale istnieją w folderach i katalogach czy kalendarzach.

Jako wydawnictwo Stapis wyspecjalizował się w niszy literatury o górach, przygodzie i turystyce oraz wydawnictw dla dzieci i młodzieży.

Stapis lubi wyzwania, dlatego podjął się realizacji ogromnego przedsięwzięcia wydawniczego - publikacji 7-tomowej Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu. To precedens na skalę światową. Tu również zrodził się pomysł „górskiej” serii (Literatura górska na świecie), w ramach której ukazało się już kilkadziesiąt tytułów. Stapis to także miejsce niekonwencjonalnych pomysłów i dużego dystansu w podejściu do wszechobecnej pogoni za pieniądzem.

Od 2002 roku właścicielem wydawnictwa Stapis jest Anna Maria Pisarek, córka Stanisława Pisarka.

dnq8iqx
Stapis Wydawnictwo
Rok powstania

1990

Adres

ul. Floriana 2 A

Kod i miasto

Katowice

Numer telefonu

(+48 32) 206 86 41

Numer faksu

(+48 32) 259 75 74

Adres WWW strony internetowej

http://www.stapis.com.pl/

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnq8iqx
dnq8iqx
dnq8iqx