Trwa ładowanie...
d4b5hje
01-10-2013 00:00

Sputnik Sweetheart

książka
Oceń jako pierwszy:
d4b5hje
Sputnik Sweetheart
Tytuł oryginalny

Supūtoniku no koibito

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Narrator, młody nauczyciel literatury kocha się w swojej znajomej, początkującej powieściopisarce - Sumire. Ona jednak jest zakochana w Miu - swojej pracodawczyni, starszej od niej o 17 lat businesswoman. Miu nie odwzajemnia tych uczuć (nie wiadomo czy kocha w ogóle kogokolwiek).

Obie kobiety wyjeżdżają do Grecji - teoretycznie w sprawach służbowych Miu, a naprawdę na wakacje. Miu wyjawia Sumire straszne przeżycie ze swej przeszłości, przeżycie, które sprawiło, że z dnia na dzień zupełnie osiwiała. Niedługo później Sumire znika, nie zostawiwszy żadnej informacji. Miu kontaktuje się z przyjacielem Sumire, ponieważ wie, że nie miała ona przed nim żadnych tajemnic.

Ten przyjeżdża, by pomóc w odnalezieniu Sumire. Poszukiwanie rozwiązania zagadki na podstawie nielicznych śladów, jak na przykład pełen niejasności dziennik Sumire, stały się dla Murakami pretekstem do przedstawienia wzruszającego studium miłości, seksualności i przyjaźni, a jednocześnie do napisania wciągającej, tajemniczej, niemal przygodowej opowieści.

Sputnik Sweetheart
Numer ISBN

83-7319-336-7

Wymiary

145x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

263

Inne wydania

Warszawa - 2013-10-26, Warszawa - 2013-07-20

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b5hje
d4b5hje
d4b5hje