Trwa ładowanie...
d32pnqy

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską. Pisarka zdradziła o czym będzie jej kolejna książka

Ze względu na pandemię koronawirusa pisarze przenieśli spotkania z czytelnikami do sieci. Wzięła w nich udział również reporterka Magdalena Grzebałkowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Grzebałkowska pracuje nad nową książką.
Magdalena Grzebałkowska pracuje nad nową książką. (East News)
d32pnqy

Od 12 marca wszystkie instytucje kultury w Polsce zostały zamknięte. Konsekwencją rządowych zaleceń jest również odwołanie targów książki oraz spotkań autorskich. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń. Na szczęście autorzy chętnie spotykają się z nimi wirtualnie.

Magdalena Grzebałkowska odpowiedziała na zaproszenie Muzeum Sopotu. W trakcie wtorkowego spotkania podzieliła się informacją o tym, że prowadzi dziennik z czasów zarazy. Zachęca również innych do spisywania swoich obecnych przemyśleń i odczuć.

Autorka wnikliwych biografii: "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego", "Beksińscy. Portret podwójny" i "Komeda. Osobiste życie jazzu" zdradziła nad czym obecnie pracuje. Pisarka zajmuje się analizą dziecięcych wspomnień i pamiętników z czasów II wojny światowej.

To kolejna po "1945. Wojna i pokój" książka Magdaleny Grzebałkowskiej poświęcona tematowi II wojny światowej. Pisarka zdradziła kulisy powstawania jej dzieł, co często wymaga wizyt z potencjalnymi bohaterami, również poza granicami Polski. Obecnie autorka skupia się na rozmowach telefonicznych oraz opracowaniu zebranych już materiałów.

d32pnqy

Podziel się opinią

Share
d32pnqy
d32pnqy