Trwa ładowanie...

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską. Pisarka zdradziła o czym będzie jej kolejna książka

Ze względu na pandemię koronawirusa pisarze przenieśli spotkania z czytelnikami do sieci. Wzięła w nich udział również reporterka Magdalena Grzebałkowska.

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską. Pisarka zdradziła o czym będzie jej kolejna książkaŹródło: East News
d4148wa
d4148wa

Od 12 marca wszystkie instytucje kultury w Polsce zostały zamknięte. Konsekwencją rządowych zaleceń jest również odwołanie targów książki oraz spotkań autorskich. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń. Na szczęście autorzy chętnie spotykają się z nimi wirtualnie.

Magdalena Grzebałkowska odpowiedziała na zaproszenie Muzeum Sopotu. W trakcie wtorkowego spotkania podzieliła się informacją o tym, że prowadzi dziennik z czasów zarazy. Zachęca również innych do spisywania swoich obecnych przemyśleń i odczuć.

Autorka wnikliwych biografii: "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego", "Beksińscy. Portret podwójny" i "Komeda. Osobiste życie jazzu" zdradziła nad czym obecnie pracuje. Pisarka zajmuje się analizą dziecięcych wspomnień i pamiętników z czasów II wojny światowej.

To kolejna po "1945. Wojna i pokój" książka Magdaleny Grzebałkowskiej poświęcona tematowi II wojny światowej. Pisarka zdradziła kulisy powstawania jej dzieł, co często wymaga wizyt z potencjalnymi bohaterami, również poza granicami Polski. Obecnie autorka skupia się na rozmowach telefonicznych oraz opracowaniu zebranych już materiałów.

d4148wa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4148wa