Trwa ładowanie...
d3iqnyb

Magdalena Grzebałkowska

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Magdalena Grzebałkowska mówi o napisanych przez siebie biografiach, że sa dużymi reportażami. Jej redakcja uważa Grzebałkowską za wybitną reporterkę.

Magdalena Grzebałkowska – biografia

Małgorzata Grzebałkowska przyszła na świat w 1972 roku. Jest absolwentką historii na Uniwersytecie Gdańskim. W 1998 roku rozpoczęła etatową pracę reporterki w ”Gazecie Wyborczej”, przede wszystkim dla dodatku ”Duży Format”. Od czasu rozpoczęcia kariery pisarskiej autorka ograniczyła pracę w gazecie za porozumieniem stron. Wraz z reżyserką Marią Zmarz-Koczanowicz Małgorzata Grzebałkowska jest autorką scenariusza do filmu "Siłaczka" z 2002 roku. Obecnie związana od zawsze z Trójmiastem Magdalena Grzebałkowska mieszka w Sopocie.

Magdalena Grzebałkowska – książki

Magdalena Grzebałkowska zadebiutowała na rynku literackim w 2011 roku książką "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego", zaskakującą opowieścią o poecie w sutannie. Kolejno nakładem Znak Społeczny Instytut Wydawniczy Sp. z o.o. ukazała się "Beksińscy. Portret podwójny", a także "1945. Wojna i pokój" (Agora). Czytelnicy pokochali Magdalenę Grzebałkowską za prosty sposób przedstawiania bohaterów, zupełnie obiektywnie i z perspektywy osoby obcej.

Magdalena Grzebałkowska – nagrody

Małgorzata Grzebałkowska jest laureatką prestiżowych nagród w branży dziennikarskiej. W 2005 roku odebrała Nagrodę im. Prof. Stefana Myczkowskiego. Kolejno na reporterkę posypały się Grand Press za dziennikarstwo specjalistyczne, Nagrody im. Stefana Żeromskiego, Śląski Wawrzyn Literacki, Nagroda Literacka dla Autorki Gryfia, Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska im. Tadeusza Mazowieckiego i Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Najważniejszym wyróżnieniem dla Małgorzaty Grzebałkowskiej była Nagroda Literacka Nike (2016), a wraz z nią Nagroda Czytelników "Gazety Wyborczej". Warto wspomnieć równiez o dwukrotnych nominacjach do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

d3iqnyb

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iqnyb
d3iqnyb
d3iqnyb