Trwa ładowanie...
d24027d

Spotkania Jasnogórskie

książka
Oceń jako pierwszy:
d24027d
Spotkania Jasnogórskie
Rok wydania
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

26 sierpnia 1982 r. upłynęło 600 lat od dnia, gdy cudowny Obraz Maryi znalazł się w Polsce na Jasnej Górze. Historia nie wyjaśnia, czy ofiarował go klasztorowi Władysław Opolczyk, czy - według nowej hipotezy - był to dar króla Ludwika dla klasztoru węgierskich zakonników (być może Obraz do Polski przywiozła córka Ludwika, Jadwiga), czy wreszcie, jak głosi legenda, konie wiozące wóz z Obrazem zatrzymały się same przed bramą klasztoru i nie chciały ruszyć dalej...
Na życzenie Prymasa Polski, Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Jan Dobraczyński spróbował opowiedzieć poprzez obrazy historyczne, które nazwał "spotkaniami jasnogórskimi", dzieje Wizerunku w ciągu 600 lat jego pobytu w Polsce.
Dobraczyński uważał, iż wykonanie "zamówienia" na książkę o Jasnogórskiej Królowej byłoby niepełne bez rozdziału o Człowieku, który - choć wówczas nieobecny - sprawił, że ślubowania z 1956 r. stały się ślubowaniami całego narodu, o Człowieku, który przez następnych 25 lat pracował gorliwie nad ich wcieleniem w życie.

Spotkania Jasnogórskie
Oprawa

6

Liczba stron

26

d24027d

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24027d
d24027d
d24027d