Trwa ładowanie...
d327quo
15-11-2020 17:00

Spalina spawa, czyli etiuda na dziesięć taktów

książka
Oceń jako pierwszy:
d327quo
Spalina spawa, czyli etiuda na dziesięć taktów
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pawełek za kilka miesięcy skończy 10 lat. Tak samo jego brat Bartek. W końcu są bliźniakami, więc przydarza im się to samo. Przydarza im się też królewski wirus, który przyszedł z daleka. Przydarza im się jednak z perspektywy dziecka – jako zagadkowy stwór czyhający w szafie, aż zgaśnie światło w pokoju dziecięcym, aby zaatakować w ciemnościach.
Utwór skomponowany dla niepełnoletnich. Pełnoletni mogą czytać, pod warunkiem że dostrzegą w sobie ­dziecko. Ci, którzy piłują powagę dorosłego i/lub szturchają los niepełnoletnich, nie mogą sięgać po ten utwór. Jeśli to zrobią, jadowite węże pokąsają ich na śmierć.
Mimo to „Spalina” nie jest książką dla najmłodszych. To nowela dla młodych i starych dorosłych, którzy są w stanie wczuć się na nowo w sytuację dziecka – bezbronnego, wystraszonego, ale i instynktownie szukającego w życiu dobrych stron.
Oddajemy Wam książkę, która przejmie Was do głębi, bo chociaż główny bohater, jego pomysły i sposób postrzegania do złudzenia przypominają sławnego na cały świat Mikołajka, to jednak w jego życie wkracza ­niespodziewanie brutalny świat dorosłych, którego zasady spowodują, że nie tylko najmłodsi, ale również i najstarsi będą buntować się przeciwko niesprawiedliwości dorosłego świata i uronią co najmniej kilka szczerych łez.

Spalina spawa, czyli etiuda na dziesięć taktów
Numer ISBN

978-83-66616-34-9

Wymiary

120x195

Oprawa

miękka

Liczba stron

116

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d327quo
d327quo
d327quo