Trwa ładowanie...
d2yddqw
15-04-2010 00:00

Skarb kapitana Williama Kidda

książka
Oceń jako pierwszy:
d2yddqw
Skarb kapitana Williama Kidda
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Skarb kapitana Williama Kidda to opowieść mrożąca krew w żyłach. Ale to także coś więcej - wspaniała zabawa. I w końcu - to autentyczna historia z przeszłości!

Przygody opisane w książce są oparte na źródłach historycznych dotyczących życia i niesamowitych przygód słynnego pirata, kapitana Williama Kidda.

Akcja toczy się na kilku wyspach Morza Karaibskiego oraz nieopodal wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej (Wyspa Dębów, Wyspa Gardinera, wyspa Mona). W tych okolicach ukryty jest skarb. Podróż zaczyna się na wyspie Tortuga - siedzibie piratów na Morzu Karaibskim.

Do książki dołączone są fragmenty pamiętnika Jacka Warda, wnuka bosmana ze statku kapitana Williama Kidda, z opisem przygód pirata. Wspólnie z głównym bohaterem można łamać szyfry i rozwiązywać trudne zadania. W kieszonkach znajdują się mapy i wiadomości od kapitana Kidda - ważne wskazówki dla poszukujących skarbu. Dysk deszyfrujący i róża wiatrów ułatwią odczytanie tajnych wiadomości od kapitana Kidda. Książka umieszczona jest w skrzyni opatrzonej napisem Skrzynia kapitana Williama Kidda. W sekretnym schowku znajduje się tajna mapa kapitana, która prowadzi wprost do ukrytego skarbu...

Skarb kapitana Williama Kidda
Numer ISBN

978-83-89315-93-9

Wymiary

245x330

Gatunek

Horror

Oprawa

6

Liczba stron

56

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yddqw
d2yddqw
d2yddqw