Trwa ładowanie...
d1qhtpt

Sidey Myoo

Sidey Myoo (dr hab. Michał Ostrowicki) jest filozofem pracującym w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Łączy zainteresowanie estetyką, traktowaną jako teoria sztuki, z zainteresowaniami ontologicznymi, głównie wynikającymi z badań nad zjawiskami wiążącymi się z oddziaływaniem technologii na człowieka, na przykład z coraz większym zaangażowaniem człowieka w sieć, zarówno w sensie poświęcania czasu, jak i nierzadko odnajdywania tam osobistych treści.

W 2007 roku powołał do istnienia Academia Electronica, która działając w Second Life na wzór Uniwersytetu, umożliwiła wcielenie w życie idei akademizmu. W Academia Electronica – wirtualnej uczelni – odbywają się kursy akademickie i wykłady wygłaszane przez zaproszonych gości. Jest tam także prowadzona szersza działalność akademicka, polegająca na organizowaniu koncertów muzyki elektronicznej lub czytaniu tekstów popularnonaukowych. W 2007 roku Michał Ostrowicki przyjął imię sieciowe Sidey Myoo (pseudonim naukowy) jako swoje imię i nazwisko, pod którym występuje w świecie nauki. Jako Sidey Myoo publikuje i bierze udział w konferencjach w Polsce i na świecie ( www.ostrowicki.art.pl ; www.academia-electronica.net ).

Sidey Myoo
Bibliografia
d1qhtpt

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qhtpt
d1qhtpt
d1qhtpt
d1qhtpt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj