Trwa ładowanie...
d1qhtpt
4 lipca 2013, 00:00

Ontoelektronika

książka
Oceń jako pierwszy:
d1qhtpt
Ontoelektronika
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Ontoelektronika nie ma odpowiedników w polskim, a być może także światowym piśmiennictwie filozoficznym. Przede wszystkim przyjęty jest w niej inny przedmiot badań niż ten, który autorzy zakładają w filozoficznych opracowaniach na temat teorii bytu. Różni się też od publikacji naukowych poświęconych mediom elektronicznym. W pracach medioznawców czy kulturoznawców akcent położony jest na badanie cyberkultury jako składnika współczesnej kultury wizualnej. Zamiar Myoo/Ostrowickiego jest natomiast bardziej fundamentalny.

Chodzi mu nie tylko o rolę elektronicznych składników w naszym współczesnym otoczeniu audiowizualnym, czy tym bardziej o nową sztukę, która jest tworzona w odniesieniu do nich, lecz także o nową wirtualną rzeczywistość, która już istniejąc, powinna się stać przedmiotem refleksji filozoficznej. Chce zarysować ontologię alternatywnego świata powstającego dzięki zastosowaniu elektroniki.

Ontoelektronika
Numer ISBN

978-83-233-3532-0

Wymiary

165x235

Gatunek

Filozofia i etyka

Oprawa

1

Liczba stron

264

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qhtpt
d1qhtpt
d1qhtpt
d1qhtpt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj