Trwa ładowanie...
d3i0byy
13-04-2016 00:00

Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii

książka
Oceń jako pierwszy:
d3i0byy
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Elibri
Źródło: Elibri

Na świecie pierwszy udany przeszczep nerki przeprowadził w 1954 roku doktor Joseph Murray. W Polsce dokonał tego dwanaście lat później profesor Jan Nielubowicz ze swoim zespołem. Dziś przeszczepia się prawie wszystkie narządy, a skomplikowane przeszczepy wielotkankowe to niemal codzienność. Jednak ta dziedzina medycyny wciąż wzbudza emocje i kontrowersje. Owiana mitami, dla wielu jest etycznie niejednoznaczna.

Anna Mateja zabiera nas na sale operacyjne i pozwala obserwować zmagania wybitnych polskich chirurgów, którzy mimo braku środków, warunków i personelu, mimo ostracyzmu społeczeństwa i podejrzliwości środowiska medycznego nie bali się wcielać w życie śmiałych, obarczonych ryzykiem, wizjonerskich pomysłów.

Ta doskonale udokumentowana książka to jedna z pierwszych prób opisu pionierskich operacji transplantologicznych w Polsce. Powściągliwa i surowa w formie reportażowa narracja jest gestem solidarności wobec transplantologów, a także próbą przywołania pamięci o innych, cichych bohaterach tej opowieści – dawcach.

Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Numer ISBN

978-83-8049-303-2

Wymiary

135x215

Gatunek

Medycyna, zdrowie, diety,Reportaż

Oprawa

6

Liczba stron

216

d3i0byy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i0byy
d3i0byy
d3i0byy